Powiatowy Dzień Wolontariusza w Będzinie

9 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, odbyła się uroczystość z okazji obchodów Powiatowego Dnia Wolontariusza. Spotkanie to zostało zorganizowane przez I Liceum oraz Fundację “Pro Salute” z Będzina. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: w imieniu posła pana Waldemara Andzel – pani Dorota Białek, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Będzina pan Roman Goczoł, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, opiekunowie szkolnych kół wolontariatu, przedstawiciele Fundacji : pani dr Izabela Bronikowska, pani Grażyna Smalec, pani Teodozja Kumor – Ormianin oraz wolontariusze. Podczas uroczystości zespół wokalny z III LO wykonał napisany przez p. Roberta Kocjana, Hymn Będzińskiego Wolontariatu: “ Nieśmy Miłości Dar”, oraz utwór: “Jest Tyle ciepła w nas”, tematycznie związany z ideą wolontariatu.
Święto to stało się okazją spotkania i nagrodzenia młodych ludzi dobrego serca, współpracujących z Fundacją “ Pro Salute”.