Dzień AUTYZMU

Dnia 30 marca uczniowie kl. II wzięli udział w obchodach z okazji Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie. Uroczystości związane są z podnoszeniem świadomości  społecznej na temat osób ze spektrum autyzmu oraz zwróceniem uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych. Świętowanie rozpoczęliśmy przemarszem ulicami Będzina odwiedzając Urząd Miasta, Komendę Powiatowej Straży Pożarnej, Komendę Powiatową Policji. Pochód zakończył się w budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie spotkaniem z władzami Powiatu. Uczestników powitał Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, który objął akcję Honorowym Patronatem oraz Wicestarosta Będziński Sebastian Szaleniec.

W niebieskim marszu uczestniczyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, ich rodzice i nauczyciele, młodzież szkolna oraz wolontariusze.

Spotkanie w sali sesyjnej Powiatu uświetnił występ naszych uczennic z zespołu wokalnego pod opieką pana Roberta Kocjana.