Uczniowie NORWIDA na OPPM w Warszawie

13 czerwca 2017r przedstawiciele grupy projektowej z III LO, wraz z opiekunem projektu, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie. Organizatorem tego przedsięwzięcia było  Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Projekt naszego liceum znalazł się  gronie wybranych 65 – ciu projektów z całej Polski. OPPM rozpoczęło się uroczystym otwarciem w Sali Balowej Zamku Królewskiego. Następnie w Arkadach Kubickiego rozpoczęła się prezentacja projektów, a także „gra arkadowa”.

Nasze stoisko prezentujące tegoroczny projekt Młodego Obywatela – reportaż filmowy: „Ludzie Dobrego Serca” – odwiedziło wielu przedstawicieli różnych grup projektowych z całej Polski. Przybyłym gościom opowiadaliśmy o naszym projekcie, przedstawialiśmy dokonania projektowe, wspólnie  rapowaliśmy piosenkę –  napisaną specjalnie na OPPM 2017r. Przybliżaliśmy ponadto odwiedzającym bohaterów naszego reportażu – „skromnych ludzi dobrego serca”, ze Stowarzyszenia Dobre Ręce w Będzinie oraz ze Świetlicy „Arka” z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Będzinie. Nasze działania projektowe zostały docenione przez Prezesa CEO oraz eksperta.

Dziękujemy naszej Pani Dyrektor Annie Wacławczyk oraz Radzie Rodziców za wsparcie naszego wyjazdu na tegoroczne OPPM 2017r.