Nasz Bal Studniówkowy

Studniówka maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie odbyła się w sali bankietowej „Karmnik” w Będzinie.

W sobotę, 20 stycznia o godzinie 18 rozpoczęła się oficjalna część Balu Studniówkowego, prowadzona przez Klaudię Malinę i Macieja Burzyka.

W uroczysty nastrój wszystkich gości wprowadziły cytaty z epopei narodowej „Pan Tadeusz”. Zgodnie z tradycją bal rozpoczął się dostojnym, staropolskim tańcem – polonezem. Występ poloneza przybyli obejrzeć także rodzice maturzystów. Choreografia poloneza, przygotowana przez Panią mgr Agatę Świder była bardzo ciekawa i została nagrodzona gromkimi brawami.

Dyrektor szkoły – mgr  Anna Wacławczyk oficjalnie otworzyła Studniówkę oraz życzyła uczniom samych sukcesów na maturze i studiach. Oprócz tego Pani Dyrektor z dumą mówiła o maturzystach, których miała przyjemność uczyć przez ostatnie trzy lata. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców a zarazem Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego – Pani Agata Pieczyrak. W imieniu wszystkich rodziców podziękowała całej Radzie Pedagogicznej za przygotowanie swoich pociech do najważniejszego egzaminu w ich życiu – egzaminu dojrzałości. Ostatnim przemówieniem były ciepłe słowa ze strony Przewodniczącej Samorządu Szkolnego – Marysi Prochackiej. Z wdzięcznością mówiła o wysiłku, jaki nauczyciele wkładają w swoją pracę dla uczniów. Konferansjerzy w imieniu maturzystów wygłosili uroczyste podziękowania przede wszystkim za trud włożony w edukację dla Pani Dyrektor, Wychowawców, Rady Pedagogicznej oraz Rodziców.

Pojawiły się również słowa przeprosin za popełnione błędy i obietnice  dobrze zdanej matury za 100 dni. Uczniowie z uśmiechami na twarzach obdarowali swoich nauczycieli kwiatami, a część oficjalną zakończył toast wzniesiony przez Panią Dyrektor za zdrowie maturzystów i pomyślność majowych egzaminów. Dalsza część wieczoru upłynęła gościom, uczniom i rodzicom na dobrej zabawie.

DJ a zarazem wodzirej – Sabina Krzyżanowska przeprowadziła kilka zabaw i zadbała o repertuar muzyczny. Goście bawili się na parkiecie m.in. w rytm Despacito, przebojów Modern Talking oraz Zenka Martyniuka. Maturzyści zaprezentowali również popularny taniec – belgijka.  Było też pyszne jedzenie oraz wielki smakowity tort.

Maturzyści niezmiernie dziękują za przybycie na Bal Studniówkowy: Pani Dyrektor Annie Wacławczyk, Pani Profesor Annie Grabińskiej – Bernat, Pani Profesor Ewie Adamskiej – Bijak, Pani Profesor Agacie Świder, Pani Profesor Katarzynie Pałce, Pani Profesor Agacie Abram, Pani Profesor Katarzynie Wykusz, Panu Profesorowi Robertowi Kocjanowi oraz wszystkim rodzicom.

Opracowała Klaudia Malina