Ich pasją jest język angielski – FOX w Norwidzie

Dziesięcioro uczniów z klas pierwszej i drugiej wzięło udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Językowego FOX. We wtorek 27 lutego napisali oni test złożony z 30 pytań w dwóch wariantach wiekowych: Lions i Eagles.

Pytania dotyczyły zagadnień językowych, kulturowych oraz przeczytanych przez uczniów w języku angielskim lektur. Każda z grup wiekowych w tych zmaganiach (a jest ich aż pięć – począwszy od klasy III szkoły podstawowej) ma odrębne zadania i lektury. Wszyscy uczestnicy mają również dodatkowy temat do opanowania – np. zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Konkurs jest organizowany od piętnastu lat. Posiada patronat naukowy Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Czekamy na wyniki, które będą ogłoszone za kilka tygodni!

Szkolny etap Konkursu FOX zorganizowały p. Katarzyna Pałka i p. Magdalena Dreling