Poetyckie strofy po angielsku i niemiecku – Powiatowy Konkurs Recytatorski

Karolina Koprowska, Paulina Szymik oraz Weronika Nabiałek (uczennice klasy II a naszej Szkoły) uczestniczyły w zorganizowanym w będzińskim Zespole Szkół Techniczno-Usługowych Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej. Konkurs jest popularny wśród młodzieży i ma wieloletnią tradycję, co roku ogłaszany jest motyw przewodni utworów literackich, których interpretację przygotowują uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (w tym roku także uczniowie klas siódmych szkół podstawowych). Można prezentować utwory w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

W tym roku hasło wiodące to: Elementy ludowe w poezji i prozie. Karolina i Weronika przygotowały wiersze R. S. Thomasa oraz R. Turnera w języku angielskim, a Paulina – utwór J. W. Goethego. W przygotowaniach do konkursu pomagały uczennicom panie: Anna Bernat i Katarzyna Pałka.

Turniej pięknego słowa w ZST-U im. Danuty Siedzikówny – ‘Inki’ odbył się 27 lutego.