Zespół wokalno – muzyczny „Bez nazwy”

To już 16 lat…………….

Nasz szkolny zespół wokalno-muzyczny – to już szesnastolatek.

Początki zespołu sięgają 1999 roku. Wtedy rozpoczął działalność zespół nauczycielsko-uczniowski. Tworzyli go: profesorowie Rafał Rogowicz – instrumenty  perkusyjne, Robert Kocjan – gitara elektroakustyczna, przyjaciel szkoły Pan Piotr Wilczyński – bas oraz uczennica Anna Szkutnik wokal.  Zespół na swym kącie miał  kilka występów, w tym  w skali powiatu oraz  regionu. Od 2001 roku zmieniła się formuła. Zespół stał się „bardziej uczniowski”.  Zdolni instrumentaliści – uczniowie oraz wokaliści – mogli rozwijać swoje talenty w różnych stylach muzycznych. Opiekunem zespołu pozostał Robert Kocjan.  Swoją przygodę z zespołem przeżyło „całkiem liczne” grono „norwidowskich talentów”. Podczas tej współpracy uczniowie rozwijali swój  artystyczny warsztat, a także  zdobywali praktykę podczas występów. Wspomnę tu chociażby  takie  wokalistki jak:  Agata Łój,  Angelika Solipiwko, Marta Soczawa, Zuzanna Pycia, Klaudia Krawczyk, Martyna Borecka, Dominika Ostręga, Natalia Wójcik, Natalia Knap. Nasz zespół na swym koncie ma ważne dla naszej społeczności i regionu występy. Było ich wiele. Oto niektóre z nich:

-występy z okazji Dnia Patrona, podczas których wykonywaliśmy  do autorskiej  muzyki  i aranżacji – wiersze Cypriana Kamila Norwida;

-występy pieśni patriotycznej;

-występy podczas obchodów rocznic naszego szacownego liceum;

– oprawa liturgii  podczas  Powiatowego Dnia Papieskiego;

– kolędowy występ w Auli Starostwa  Powiatowego oraz podczas spotkania opłatkowego władz powiatu z dyrektorami placówek oświatowych;

– występ podczas  Gali wręczania  stypendiów Prezesa Rady Ministrów w Czeladzi;

-występy podczas powiatowych obchodów  Światowego  Dnia Wolontariusza;

-występy  w ramach  akcji ”Żonkilowe pole nadziei”;

– oprawa   liturgii podczas  dwóch Pielgrzymek Maturzystów  Diecezji Częstochowskiej na Jasna Górę.

Obecnie zespół tworzą: Klaudia Bargieł, Paulina kluk, Weronika Wójcik, Weronika Komar, Sandra Nowak, Kamila Gwóźdź,  Kamila Ząbek oraz  Sara Natkaniec.

Mimo upływu lat – nasz zespół ”POETIC” trwa. Zmieniają się muzycy i wokaliści, ale tak już jest. Uczniowie odchodzą w świat, a pozostaje po nich „ich wkład”, kunszt, zaangażowanie.

Dla gimnazjalistów