VI Noc Historyczna pt. “starONżytność” przeszła do historii

VI Noc Historyczna pt. “starONżytność” przeszła do historii

VI Noc Historyczna pt. “starONżytność” przeszła do historii. Historii, do której będziemy pewnie wielokrotnie wracać w naszych wspomnieniach. Zanim jednak popędzimy dalej i ponownie wejdziemy w rytm codziennego pędu zatrzymajmy się jeszcze na chwilkę.

Koniec każdej nocy przynosi pytanie: jaka była to impreza? Zastanawiamy się nad tym też i teraz. Na pewno była to noc inna od wszystkich, a co za tym idzie wyjątkowa. Od początku do końca tworzyliśmy doskonałą atmosferę, która sprzyjała nauce i dobrej zabawie. To ważne, bo nasze noce od początku łączą edukację z rozrywką. W ten sposób na VI Nocy Historycznej zagraliśmy m.in. w grę RPG “W drodze na Olimp”, “Historyczne Kalambury”, “Podaj cegłę”, “Piłkę skojarzeń” , a także odtańczyliśmy najpopularniejsze tańce i zaśpiewaliśmy największe muzyczne hity.
Każda noc tworzona jest przez sztab ludzi bez których impreza nie mogłaby dojść do skutku. Dlatego bardzo dziękujemy dyrekcji, opiekunom, scenografom, dźwiękowcom, fotografom, operatorom kamer, oświetleniowcom i inni, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Ale jak zawsze najmocniej dziękujemy uczestnikom, którzy stanęli na wysokości zadania. To właśnie wy jesteście najważniejszym i niezbędnym elementem każdej edycji. Dziękujemy też weteranom, którzy są z nami od lat. Jesteście wzorami dla kolejnych roczników, a dla nas dowodem, że to co robimy ma sens. I jedyne co można wam zarzucić to to, że budzicie w nas tęsknotę za tym co minęło.

Choć zmieniają się czasy, sytuacje, ludzie to nasza noc trwa i pewnie trwać będzie dalej. Kończyliśmy VI Noc Historyczną o 6 rano piosenką “Ale to już było”. Jest to niejako piosenka prorocza, bo pewnie podczas VII edycji właśnie tak będziemy wspominać tę minioną.

Ale to już było, znikło gdzieś za nami
Choć w papierach lat przybyło to naprawdę
Wciąż jesteśmy tacy sami…

Z historycznymi pozdrowieniami gospodarze Nocy Historycznych,
Robert Kocjan
Przemysław Paszowski