Zespół wokalno – muzyczny CKeN

Szkolny zespół wokalno-muzyczny działa w III LO już 22 lata!

Początki zespołu sięgają 1999 roku. Wtedy rozpoczął działalność zespół nauczycielsko-uczniowski. Tworzyli go: profesorowie Rafał Rogowicz – instrumenty  perkusyjne, Robert Kocjan – gitara elektroakustyczna, przyjaciel szkoły Pan Piotr Wilczyński – bas oraz uczennica Anna Szkutnik wokal.

Dziś zespół wokalny tworzą przede wszystkim uczniowie, choć zdarza się, że nasze zdolne Panie Profesor przyłączają się do artystycznych występów. Niezmiennie kierownikiem muzycznym zespołu CKeN (nazwa zespołu jest zabawna i pochodzi od inicjałów imion i nazwiska Patrona naszego ogólniaka – Cypriana Kamila Norwida) jest Pan Profesor Robert Kocjan – człowiek orkiestra, jak od lat nazywają go uczniowie z Norwida.