Aktualności

WSPANIAŁEGO NOWEGO 2021 ROKU!

U progu Nowego 2021 Roku życzę moim Pracownikom, moim Uczniom i ich Rodzicom, żeby spełniały się marzenia – te małe, o których nie chcemy mówić głośno i te wielkie, które być może teraz wydają się niemożliwe. Życzę także spełnienia w życiu zawodowym, prywatnym, realizacji planów, a Uczniom 3 klasy pomyślnego ukończenia szkoły, wspaniałych wyników na maturze i indeksów na wymarzone kierunki i uczelnie. Życzę nam wszystkim spokoju i bezpieczeństwa. Niech Nowy 2021 Rok pozbawiony będzie przykrości, a składa się jedynie z sukcesów [...]

ŻYCZYMY SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Boże Narodzenie to czas szczególny. Czas, kiedy można nadrobić spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Dzień ten przypada na 25 grudnia.  Boże Narodzenie nawiązuje do ważnych wydarzeń, które miały miejsce ponad 2 tysiące lat temu niedaleko Jerozolimy. Tego dnia Jezus narodził się w Betlejem. W Piśmie Świętym, a dokładnie w Ewangelii św. Łukasza, wydarzenie to jest opisywane w następujący sposób: W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. […] Wybierali się więc wszyscy, aby [...]

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW 2020 2021

Dwie nasze uczennice: Adrianna Wacławczyk z klasy 2A i Olga Karcz z klasy 2ag otrzymały największe w Polsce wyróżnienie dla uczniów osiągających najwyższe wyniki – Stypendium Prezesa Rady Ministrów! Dołączyły tym samym do elity ogólnopolskiej. Stypendia świadczą o  zdolnościach, talentach i ogromnej pracy Adrianny i Olgi; świadczą o wychowaniu i priorytetach, które tym niezwykłym młodym Osobom przyświecają. Świadczą też o ich Rodzicach, bez których te sukcesy nie byłyby możliwe. No i świadczą o naszym liceum. Jesteśmy dumni. Gratulujemy!!!

Wyjątkowy dar, czyli dawnych wspomnień czar

W wakacyjny sierpniowy dzień odwiedził nasze liceum pewien Gość. Po kilku minutach rozmowy okazało się, że przyszedł z wyjątkowym podarunkiem. Tym gościem okazał się Pan Władysław Maciej Żymirski, syn naszego dawnego absolwenta Jerzego Żymirskiego, a podarunkiem archiwalne zdjęcia, na których zostały uwiecznione niezwykłe, historyczne wydarzenia z życia III LO. Teraz, po kilku miesiącach żmudnej pracy, część z tych wyjątkowych zdjęć wypełnia nasze tablice w szkolnej galerii.              

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada, to od 102 lat ważny dzień dla Polaków. Po latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Wolność, prawda, praworządność i solidarność – to najważniejsze wartości dla Polaków. III LO po raz kolejny z dumą przyłączyło się  do ogólnopolskiego projektu Szkoła do hymnu.                                                             

#DzienSzpilek w III LO

#DzienSzpilek III LO im. C.K. Norwida przyłącza się do akcji “Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka!” Onkologia-Dziecięca.pl Akcja jest formą pomocy dla małych wojowników z Kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei. Za każde udostępnione zdjęcie Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową otrzyma 2 zł          na rzecz pacjentów ze szpitala. Norwid znowu pomaga!!! Dziękujemy naszym super profesorkom:):):)

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast