Aktualności

Dzień Otwarty z andrzejkami w tle

Ale u nas się dzieje! Do towarzystwa w andrzejki zaprosiliśmy uczniów z klas ósmych, aby razem z nami bawili się wróżbami, zabawą i tańcem. To była integracja doskonała. Dziękujemy!

Nasz Vincent, czyli niezwykłe spotkanie z obrazami wielkiego van Gogha

Światowa, multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł Vincenta van Gogha po raz kolejny, tym razem w Katowicach, oczarowała uczniów 3 LO. VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, przeniosły nas w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. Dosłownie zanurzyliśmy się w świecie obrazów. I ta cudowna muzyka! Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli także wystawę towarzyszącą, na którą składają się obrazy współczesnych artystów.

3 LO z wizytą w CINiB-ie

W ramach rozszerzenia z języka polskiego w dniu 22 listopada 2022 r. uczestniczyliśmy w Akademickich Dniach Książki organizowanych w CINiB-ie; wzięliśmy udział w warsztatach na temat „Jak powstaje książka” i mogliśmy zobaczyć unikatowe egzemplarze starodruków, w tym m.in. pierwsze wydanie Pana Tadeusza A. Mickiewicza.            W drugiej części wydarzenia wysłuchaliśmy debaty na temat funkcjonowania w języku, nauce i kulturze pojęć takich jak: nietolerancja, ofiara, wykluczenie. W dyskusji wzięli udział  pracownicy Uniwersytetu Śląskiego i specjaliści z zakresu językoznawstwa, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i prawa karnego. Fajne doświadczenie.

DZIEŃ OTWARTY W 3 LO – 29 LISTOPADA 2022

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Będzina i okolicznych miejscowości, z Sosnowca i z Dąbrowy Górniczej na pierwszy w tym roku szkolnym Dzień Otwarty. Zaczynamy zabawę w andrzejkowe kolory już o godzinie 9.00. Na wszystkich, którzy zechcą poznać nasz wyjątkowy ogólniak, czekają gry, zabawy i wróżby w pięknych teatralnych sceneriach. Przeżyj to sam!

Narodowe Święto Niepodległości

To wielki honor być Polakiem, to wielkie wyróżnienie mieć Ojczyznę. Pamięć o 123 latach niewoli pod zaborami boli do dzisiaj. Także do dziś wzruszają słowa Roty: Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród... Pamiętając więc o burzliwej historii polskiego narodu, z powagą i wzruszeniem, jak co rok, uczciliśmy 11. listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność Norwida oddała się chwili zadumy i refleksji dotyczącej [...]

WYCIECZKA MARZEŃ

Podobno nieważne gdzie, ważne z kim. No właśnie – ważne i z kim, i gdzie . Uczniowie z klas drugich i z pierwszej spędzili 3 dni na wspaniałej wycieczce w Zamościu, Lublinie i Kazimierzu Dolnym. To były cudowne dni w królewskich miastach wschodniej Polski. Nie tylko zwiedzali te piękne miasta , ale także byli na warsztatach pieczenia pizzy i szaleli podczas nocnej gry terenowej . Wrócili przejedzeni, uśmiechnięci, zintegrowani i po prostu szczęśliwi. Już planują kolejną wycieczkę w ramach [...]

Norwid kwitnie!

3 LO stawia na ekologię, dbałość o środowisko i zdrowie całej społeczności szkolnej oraz lokalnej. Mając na uwadze wagę i znaczenie natury, nasza szkoła z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Pani Joanny Zielińskiej przystąpiła pod koniec ubiegłego roku szkolnego do konkursu na projekt ekologiczno – wolontaryjny: „ Moje środowisko” IGN Banku. Celem było zagospodarowanie nieużytku wokół szkoły na miejsce relaksu naszych uczniów, aktywności na powietrzu w otoczeniu bujnej natury w centrum miasta, ale także lekcji w terenie z różnych przedmiotów. [...]

Meksyk w 3 LO:)

Już po raz drugi świętowaliśmy Dia de los Muertos – meksykańskie święto zmarłych. To wydarzenie obchodzone jest w zupełnie inny sposób niż Dzień Wszystkich Świętych w Polsce. Na cmentarzach zamiast powagi, zadumy i refleksji, panuje radość, rodzinne fiesty i świetna zabawa. To właśnie w taki sposób Meksykanie wyrażają pamięć, oddanie i szacunek zmarłym. Szczególną uwagę przykuwają oryginalne przebrania i makijaże. To tak jak u nas!

Projekt Erasmus+ – Eco Direction

Już po raz kolejny uczniowie z naszego liceum wraz ze Stowarzyszeniem “Dobre Ręce” wzięli udział w niesamowitym projekcie Erasmus+ – Eco Direction. W tym roku poznawali kulturę Bułgarów i Greków. W czasie pobytu w Poroninie wspólnie z rówieśnikami z innych krajów Unii Europejskiej nasi uczniowie edukowali się w zakresie poszanowania środowiska, budowania świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za własne działania w tym zakresie. I jak zwykle spędzali cudowne, barwne wieczory międzykulturowe.