Aktualności

Uroczyste ślubowanie klas I w III LO

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie z klas pierwszych mają swój wyjątkowy moment. Słowami roty ślubują na sztandar III LO im. C.K. Norwida godnie reprezentować szkołę, dbać o jej dobre imię, być godnymi jej tradycji, szanować innych, rozwijać swoje talenty i  sumiennie wypełniać obowiązki ucznia.      

”Młodzi głosują” w Norwidzie

Nasze liceum brało udział w projekcie CEO „Młodzi głosują”. W ramach tego programu w dniu 08. 10. 2019 r. przeprowadziliśmy wybory. Głosowanie przebiegło w sposób sprawny i zorganizowany, a sam projekt przyczynił się do wzrostu poziomu świadomości i odpowiedzialności obywatelskiej uczniów.

Nobel dla Pol(s)ki Olgi Tokarczuk!!! Jesteśmy dumni!

Urodziła się w Sulechowie i wychowała w Klenicy, skąd przeniosła się z rodzicami do Kietrza. Tam ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida!!! Nagrody: Uhonorowana nagrodami, m.in. nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrodą Fundacji im. Kościelskich (1997), Paszportem Polityki oraz sześcioma nominacjami do Nagrody Literackiej „Nike”, pięciokrotna laureatka Czytelników „Nike”. W 2008 nagrodzona po raz pierwszy tą nagrodą przez jury. Dom dzienny, dom nocny, drugi utwór Tokarczuk, który został nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Do tej samej nagrody nominowany został również zbiór dziewiętnastu opowiadań Gra na wielu bębenkach, wydany w 2001. W [...]

POWITALIŚMY WAKACJE!!!

Inaczej niż wszyscy, inaczej niż zwykle III LO powitało wakacje. Było wesoło, muzycznie i smacznie. Rok szkolny 2018/2019 zakończyliśmy wspaniałym piknikiem, który dla Gości, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników administracji oraz U C Z N I Ó W III LO przygotowała klasa 1A. Przed Norwidem ponad 2 miesiące wakacji! Spędzajmy je radośnie, odpoczywajmy, ale przede wszystkim pamiętajmy o swoim i innych bezpieczeństwie. Do zobaczenia we wrześniu!!!

„MŁODZI W AKCJI”- NORWIDOWSKA KRONIKA SPORTOWA

W roku szkolnym 2018/2019 grupa projektowa z III LO im. C.K. Norwida realizowała kolejną edycję programu „Młodzi w Akcji” – Kronika Sportowa. “Młodzi w Akcji” to ogólnopolski program, którego celem jest rozwijanie umiejętności pracy metodą projektu w grupie oraz popularyzowanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą kreatywnie spędzać wolny czas. W ramach naszego projektu promowaliśmy aktywny sposób spędzania wolnego czasu, odnajdywaliśmy dawne gry i zabawy naszych rodziców i dziadków. Próbowaliśmy zachęcić młodzież do aktywności fizycznej; „oderwać” młodego człowieka od ekranu komputera, [...]

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast