Autor - Norwid

Autor - Norwid

Rozpoczęliśmy naszą kolejną wizytę w partnerskiej szkole w Albaterze! Już po raz trzeci jesteśmy witani z ogromną serdecznością, uśmiechem i otwartością 💛 Za nami pierwsze wspólne zajęcia z uczniami hiszpańskimi oraz pyszne, słodkie powitanie 🍰 Przed nami kolejne dni pełne wrażeń – śledźcie naszą relację!

Nasza uczennica Agata Sitko z kl. 3A zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Poezja. Dziewięciu Górnikom z kopalni Wujek”, organizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z Wujka w Katowicach. Utwory naszej uczennicy doceniono za ich wartość artystyczną, wrażliwość oraz refleksyjny sposób ukazania pamięci o wydarzeniach związanych z pacyfikacją kopalni „Wujek” 16 grudnia 1981 roku. Agatko, serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Będzinie w dniu 10.04.2026r. uczestniczyli w Happeningu Żonkilowym. To coroczne wydarzenie, w czasie którego wolontariusze zbierają środki na zakup sprzętu medycznego przy wsparciu Fundacji Pro Salute. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie w tę akcję, Panu Profesorowi Jarosławowi Zdyblowi oraz szkolnemu zespołowi CKN, który wraz z Panem Profesorem Kocjanem upiększyli to wydarzenie.

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie edukacyjnym w NOSPR. W ten sposób aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym, odkrywając piękno muzyki w wykonaniu najlepszych zespołów i artystów. W programie znalazły się utwory m.in. „Alborada del gracioso” Maurice Ravela, „Eté” Gotthard Odermatta oraz fragmenty Nokturnów Claude Debussy. Koncert ukazał impresyjny charakter muzyki, w której niezwykła gra barw i dźwięków pozwala tworzyć w wyobraźni sugestywne obrazy i nastroje, co było dla nas cennym i inspirującym doświadczeniem. Dziękujemy Pani Profesor Beacie Michalskiej za te piękne, uwrażliwiajace na muzykę klasyczną, wyjazdy do NOSPR.

Robotyka, czyli sterowanie robotem, to fajne doświadczenie na lekcjach informatyki. MBOT2 spełniał wszystkie napisane w scratchu zadania uczniów: jeździł slalomem oraz po kole, dawał się zagonić na padok lub urządzał wyścigi z przeszkodami. W tej pozornej zabawie kryje się logika rekurencji, warunków, pętli, jądro informatyki. Nawet błędy w programowaniu są cenne, drugi raz ich nie zrobimy😁Dziękujemy Pani Profesor Małgorzacie Kędzior za przeniesienie choć na chwilę do świata, który zapewne niedługo stanie się codziennością.

 

W dniu 9 kwietnia 2026 r w naszym liceum odbył się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu i radzeniu sobie ze stresem. ​W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów, którzy odpowiadali na pytania dotyczące szeroko pojętej tematyki zdrowotnej.

​Po wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

​I miejsce: Julia Chrzanowska

​II miejsce: Natalia Janiak

​III miejsce: Amelia Michalik

​Serdecznie gratulujemy Laureatom oraz wszystkim Uczestnikom za ich zaangażowanie i imponującą wiedzę prozdrowotną! Dziękujemy Paniom: Ewie Adamskiej – Bijak oraz Wiolecie Wachnik za organizację konkursu.

Podczas kolejnego spotkania w ramach międzypokoleniowego projektu uczniowie z klasy 3C i seniorzy wspólnie zaplanowali wyjazd integracyjny do Pszczyny oraz pomysły na rekreacyjne zagospodarowanie terenu przy szkole. Nie zabrakło kreatywnych rozmów, inspiracji i świetnej atmosfery. Dziękujemy Uczestnikom za zaangażowanie i wspólne działanie!

31 marca 2026 roku, w zimny, deszczowy dzień, nasz zespół w składzie: Mikołaj, Wiktor,  Alan, Jakub, Jan, Wojciech wywalczyli awans do rejonowych zawodów w biegach przełajowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Dziękujemy Pani Profesor Agacie Świder i Panu Profesorowi Jarosławowi Zdyblowi za przygotowanie zespołu do rywalizacji z wymagającymi zawodnikami.