Za nami XI Noc Historyczna; tym razem tematem przewodnim były kultura, zwyczaje i obyczaje staropolskie. Uczniowie, wierni uczestnicy i nowi członkowie zespołu, przygotowali merytoryczne prezentacje dotyczące strojów różnych warstw społecznych, ich miejsc zamieszkania i tego, co jadali. Aby uczestnikom było miło, na stole znalazł się domowy, staropolski piernik, a Natalia i Viktor przygotowali świeżutki chłodnik z kromeczką wypieczonego w domu chleba na zakwasie wg dawnego przepisu. Było więc ciekawie i smacznie. Popołudnie i wieczór urozmaiciły wspólne zabawy i śpiew. Dziękujemy p. prof. Robertowi Kocjanowi za wysiłek i niegasnąca energię w organizacji naszych ulubionych Nocy Historycznych; dziękujemy uczniom, którzy perfekcyjnie realizowali swoje zadania i świetnie się przy tym bawili; dziękujemy nauczycielom, którzy towarzyszyli uczniom 3 LO w tym magicznym wieczorze: p. Beacie Palmące, p. Wacławowi Miodkowi, p. Małgorzacie Sosce, p. Annie Warchulskiej i p. Agnieszce Rabendzie - Pietras. Do zobaczenie za rok!