EKO MODA – rywalizacja w ramach projektuNorwid2022-05-17T22:15:55+02:00
Co to był za dzień! Zespoły uczennic zaprojektowały eko kreacje, które wzięły udział w międzyklasowym konkursie. Super emocjonująca zabawa, świetne pomysły i niesamowity efekt końcowy finalnych kreacji zaskoczył wszystkich. Jury zadecydowało, że dwa pierwsze miejsca zdobywają klasy: 3A i 1A, a dwa drugie miejsca klasy: 2A i 1B. Gratulacje dla finalistek za zapał, kreatywność i eko efekty!
Dzień Otwarty 17 maja 2022 r. Zapraszamy!Norwid2022-05-11T21:03:24+02:00
Sukcesy uczniów 3 LO w ogólnopolskim GALILEONorwid2022-05-11T22:01:18+02:00
Ogłaszamy, że nasi uczniowie odnieśli sukcesy w ogólnopolskich konkursach Galileo. Do konkursów, organizowanych przez CES ze wszystkich przedmiotów szkolnych, w tym języków obcych, przystępuje corocznie kilkuset uczniów z całej Polski. Tym większa radość, że nasi uczniowie znaleźli się w elitarnym gronie.
Julia Świadek z 2A została laureatką 3. miejsca z geografii oraz zajęła 13. miejsce z matematyki i otrzymała wyróżnienie
Igor Sosiński z 3A został laureatem 8. miejsca z języka angielskiego
Adrianna Wacławczyk z 3A zajęła 14 miejsce z języka angielskiego i otrzymała wyróżnienie
Marta Małecka z 2A zajęła 15 miejsce z języka polskiego i otrzymała wyróżnienie
Kartka dla Seniora – edycja 2.Norwid2022-05-05T18:29:25+02:00
Po raz drugi zorganizowaliśmy międzyszkolny projekt Kartka dla Seniora. Przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi napłynęły z wielu szkół podstawowych Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej oraz mniejszych miejscowości. Wrażliwość Uczniów wzruszyła i organizatorów, i obdarowanych Seniorów z domów pomocy społecznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Imienne podziękowania zostaną dostarczone do szkół.
Dziękujemy COD Joanna W Mierzęcicach za zdjęcia Podopiecznych. Życzymy Państwu zdrowia i radości przez cały rok. Do zobaczenia!
Wiwat Maturzyści z 3 LO!Norwid2022-09-22T15:51:23+02:00
Wiwat Maturzyści z 3 LO! Dziś, w pierwszym dniu matur, z nostalgią wspominamy niedawne pożegnanie maturzystów z 3 LO. Piękna akademia została przygotowana przez uczniów z klasy 3A pod kierunkiem Pani Profesor Anny Karolewskiej. Tę uroczystość w imieniu Starosty Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca zaszczyciła Pani Bożena Łapaj, Radna Rady Powiatu Będzińskiego, która odczytała maturzystom List Gratulacyjny od Pana Starosty. Byli także przedstawiciele wyższych uczelni, z którymi od wielu lat współpracujemy i przekazali naszym najzdolniejszym maturzystom indeksy na wybrane kierunki studiów.
Targi Edukacyjne dla ósmoklasistówNorwid2022-04-22T16:31:33+02:00
Dziś byliśmy z naszym profesjonalnym stoiskiem na Targach Edukacyjnych w SP nr 2 w Czeladzi. Uczniowie szkół podstawowych po raz kolejny mogli poznać ciekawą ofertę 3LO na nowy rok szkolny. Iga, Oliwia, Mateusz i Igor oraz nasze profesorki: p. Anna Karolewska i p. Agata Świder mieli ręce pełne roboty, ponieważ propozycja, z którą wyszliśmy do ósmoklasistów, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.
Sport bez granic – konkurs wolontariackiNorwid2022-04-20T15:10:18+02:00
Pod takim tytułem odbył się konkurs wolontariacki w ramach realizacji projektu „ Dobry pomysł ” – „Sport bez granic”, który wygrało nasze LO.
Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych, ukazanie barier społecznych, na które napotykają osoby z niepełnosprawnością oraz kształtowanie wobec takich osób pozytywnej, pełnej tolerancji postawy.
Prace, które wpłynęły, były przepiękne! Z delikatnością, wyczuciem i empatią, wrażliwością i ciekawością drugiego człowieka młodzież opisywała swoje widzenie świata osób z niepełnosprawnościami. Brawo Wy!
A oto zwycięzcy:
1 miejsce: Daniel Musiał
2 miejsce ex aequo Karolina Kania oraz Dominika Kubica
Ale się działo! Super Dzień Otwarty!Norwid2022-04-13T19:46:39+02:00
Pierwszy, po dwóch dłuuuugich latach, wyczekiwany i od razu wspaniały Dzień Otwarty w 3 LO! Bardzo wielu uczniów ze szkół podstawowych Będzina i miejscowości Zagłębia odwiedziło naszą piękną szkołę. DZIĘKUJEMY!!! Super atmosfera, uśmiech, ciekawe profile i te wygodne kanapy, pufy i fotele na korytarzach zachwyciły ósmoklasistów i rodziców, którzy też byli ciekawi naszego ogólniaka.
TO BYŁ PRACOWITY I PIĘKNY DZIEŃ!
Solidarni z UkrainąNorwid2022-04-07T17:30:08+02:00
Pomaganie jest terapeutyczne!
Ostanie wydarzenia za naszą wschodnią granicą spowodowały, że wszyscy poczuliśmy głęboką solidarność z narodem ukraińskim. Cała społeczność 3 LO zaangażowała się w zbiórkę darów dla uciekających przed wojną ludzi, szukających bezpiecznego schronienia w naszym kraju.
Wszystkie zebrane dary w postaci leków, odzieży, koców, suchego jedzenia, środków higienicznych zostały przekazane do UM Będzin, skąd powędrowały do potrzebujących.