Pogodny, uprzejmy, odczarowywał trudną fizykę. Jesteśmy wstrząśnięci tym nieoczekiwanym odejściem naszego Nauczyciela…

Pogodny, uprzejmy, odczarowywał trudną fizykę. Jesteśmy wstrząśnięci tym nieoczekiwanym odejściem naszego Nauczyciela…

Już 12 kwietnia 2022 roku we wtorek od godziny 9.00 do 13.30 zapraszamy Uczniów ze szkół podstawowych na Dzień Otwarty w 3 LO.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w jubileuszowej, XX. edycji Powiatowego Konkursu Języków Obcych oraz Nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Będziński – Pan Sebastian Szaleniec.
Laureaci XX Powiatowego Konkursu Języków Obcych:
JĘZYK ANGIELSKI – szkoły podstawowe
I miejsce – Julia Flak – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu
II miejsce – Magdalena Biały – Szkoła Podstawowa nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Czeladzi
III miejsce – Tomasz Wiśniewski – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Przeczycach
JĘZYK NIEMIECKI – szkoły podstawowe
I miejsce – Dominik Lis – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie
II miejsce – Natalie Panyło – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi
III miejsce – Radosław Pustuł – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisławy Łakomik w Czeladzi
JĘZYK ANGIELSKI – szkoły ponapodstawowe
I miejsce – Sławomir Adamczyk – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie
II miejsce – Natalia Ruśniak – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie
III miejsce – Anita Cieślik – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie
JĘZYK NIEMIECKI – szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Kinga Krasucka – ZSOiT w Wojkowicach Technikum Architektury Krajobrazu
im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Wojkowicach
II miejsce – Natalia Wach – ZSOiT w Wojkowicach Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Wojkowicach
III miejsce – Dawid Dryja – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie
JĘZYK ROSYJSKI – szkoły podstawowe/szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Daria Chernetska – III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Będzinie
II miejsce – Agnieszka Pieńkos – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie
JĘZYK HISZPAŃSKI – szkoły podstawowe/szkoły ponadpostawowe
I miejsce – Adrianna Wacławczyk – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie
II miejsce – Oliwia Majerczak – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie
Gratulujemy Zwycięzcom!?
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2022 o godz. 12:00 w auli 3 LO.

„ NIGDY NIE MA DRUGIEJ OKAZJI, ŻEBY ZROBIĆ PIERWSZE WRAŻENIE”
Andrzej Sapkowski
Uczniowie klasy 2A zakończyli cykl warsztatów pt. „ Sztuka wystąpień publicznych, czyli jak zrobić dobre wrażenie na innych” prowadzonych przez Pana Rafała Rogowicza, nauczyciela akademickiego, trenera rozwoju osobistego i kompetencji społecznych, inicjatora tych zajęć w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Celem spotkań był trening komunikacji werbalnej i niewerbalnej, zarządzania przestrzenią, a także kreowanie wizerunku oraz budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości. Warsztat łączył bogatą wiedzę coacha z wykorzystaniem metody applied drama, wykorzystującą naturalną umiejętność wchodzenia w role uczestników spotkania z niepowtarzalnym klimatem i miłą atmosferą, dającą uczniom przestrzeń do otwartości, badania swoich uczuć, myśli oraz poszukiwania i wzmacniania własnej odrębności, tak ważnej w trudnej sztuce autoprezentacji.
Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne, ciekawe inspiracje do wzbogacania własnej osobowości i korzystania z oferty tego miejsca.





Słoneczny i ciepły DZIEŃ WAGAROWICZA:) lub jak kto woli PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY spędziliśmy na spacerkach wzdłuż Czarnej Przemszy. Piękne bulwary nad rzeką zaskoczyły nas swoją świeżością i nowiutkimi niespodziankami. Jak cudownie, że nasz ogólniak jest tuż obok tych nowoczesnych ścieżek spacerowych!







Jesteśmy kreatywni! Nie można mieć wątpliwości jak się ogląda tylko niektóre zdjęcia z dzisiejszego dnia:) A ta zabawa zdarzyła się dzięki Dziewczynom z 1B. Teraz czas na kolejną klasę. WYZYWAMY NA POJEDYNEK PIERWSZĄ A!!!







Nawet w niedzielę umawiamy się na wspólne atrakcje. Tym razem był to niesamowity koncert w katowickim Spodku – Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej, na który zabrała nas Pani Profesor Beata Palmąka. Piękna muzyka na żywo z filmów i gier, porywające wokale i przepiękne widoki z najbardziej niezwykłych miejsc oraz miast świata. Wyjątkowo wzruszające były obrazy z Ukrainy i jej stolicy – Kijowa. Super przeżycie!



Dziewczyny z 1B ogłaszają DZIEŃ BEZ PLECAKA. 14 marca przynosimy do szkoły zeszyty, podręczniki, przybory WE WSZYSTKIM, co nie jest plecakiem! Wyobraźnia nie zna granic. Ogłaszamy też konkurs.
Chłopaków w naszym ogólniaku jest trochę mniej niż dziewczyn, ale za to są wyjątkowi! Pamiętali o międzynarodowym święcie, nazywanym powszechnie w naszym kraju Dniem Kobiet. Dziękujemy za życzenia, uśmiech i pyszne czekolady. Dziewczyny:)