Dziś, właśnie dziś; wbrew pogodzie pochmurnej i deszczowej, u nas świeciło słońce! A to dlatego, że uczniowie celebrowali piękne święto – Dzień Dziecka połączony z Brunchem u Norwida! I choć brunch odbył się w sali gimnastycznej, to i tak był fantastyczny. Wszystkie klasy przygotowały kolorowe pikniki, pyszne przegryzki, gry planszowe, karty, zgadywanki i inne zabawy. To wspaniałe, klimatyczne wydarzenie zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi Goście: Pan Sebastian Szaleniec – Starosta Powiatu Będzińskiego i Pani Sekretarz Powiatu Agata Fazan. Pan Starosta podarował uczniom na ręce Wiktorii – przewodniczącej samorządu uczniowskiego, kompletnie wyposażony kosz piknikowy z życzeniami, aby Brunch u Norwida stał się tradycją 3 LO. Dziękujemy!
Muzyka klasyczna na Dzień Dziecka? Brzmi poważnie, ale to były czyste czary! Klasy 2B i 3D wybrały się na koncert, który udowodnił, że NOSPR potrafi zaskoczyć. Zamiast poważnej atmosfery, było mnóstwo śmiechu i zwariowanych dźwięków. W programie rządziły:
bajkowy świat „Jasia i Małgosi”, symfonia dziecięca, w której orkiestra użyła ptasich gwizdków, terkotek i dzwonków. A na zakończenie orkiestra wykonała znaną wszystkim melodię „Wlazł kotek na płotek” w … odsłonie foxtrota. Taki Dzień Dziecka to my rozumiemy!
Kochane DZIECI (młodsze, starsze i całkiem dorosłe) z 3 LO,
dziś Wasze święto – Dzień Dziecka! Z tej wyjątkowej okazji życzymy Wam wielu powodów do uśmiechu, odwagi w realizowaniu marzeń, wytrwałości w dążeniu do celów oraz przyjaźni, które będą Was wspierać na każdym etapie życia. Niech każdy dzień przynosi Wam, Kochani, nowe inspiracje, sukcesy i niezapomniane chwile. Pielęgnujcie w sobie ciekawość świata i radość, która jest najpiękniejszą cechą dzieciństwa – niezależnie od wieku.
Wasze dyrektorki, wychowawczynie, wychowawcy i nauczyciele
organizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach było wydarzeniem poświęconym promowaniu dialogu, komunikacji oraz metod pokojowego rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym. W ramach forum odbyły się symulacje mediacji prowadzone przez uczniów – młodych mediatorów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne w zakresie prowadzenia rozmów mediacyjnych i budowania porozumienia między stronami konfliktu. Istotnym elementem wydarzenia był także panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z zakresu prawa, arbitrażu oraz mediacji w edukacji. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania specjalistów, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy na temat roli mediacji rówieśniczej w budowaniu bezpiecznego i wspierającego środowiska szkolnego.
W wydarzeniu uczestniczyły dwie uczennice naszego liceum: Zuzanna Byszko oraz Amelia Siudyka, które pretendują do pełnienia funkcji szkolnych mediatorek rówieśniczych. Udział w forum stanowił dla nich cenne doświadczenie oraz możliwość rozwijania kompetencji interpersonalnych i mediacyjnych.
W Norwidzie co tydzień nowe możliwości! Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Europy. Wszystkie klasy przygotowały tradycyjne potrawy, fajne quizy oraz ciekawe informacje o Hiszpanii, Francji, Holandii, Norwegii, Belgii, Niemczech i Grecji. Było pyszne jedzenie, muzyka i świetna atmosfera połączona z dobrą zabawą, integracją i poznawaniem różnych kultur Europy.
Biologia w terenie 🌿🔍 Klasa 2A w zajęciach terenowych w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i roślin zielnych, analizowali budowę roślin oraz obserwowali warstwy lasu i przystosowania roślin do środowiska. Nauka biologii poza szkolną ławką to najlepszy sposób na rozwijanie umiejętności obserwacji i pracy badawczej 🌱📚 Chcemy więcej!
26 maja uczniowie z klasy 3C – w ramach projektu – uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Pszczyny. Program wyjazdu był bardzo ciekawy i pełen atrakcji. Zwiedziliśmy Muzeum Zamkowe, w którym mogliśmy podziwiać piękne wnętrza oraz poznać historię tego niezwykłego miejsca. Następnie udaliśmy się na spacer po malowniczym parku otaczającym zamek. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w ogrodach Kapias, które zachwyciły wszystkich bogactwem roślin i pięknymi kompozycjami kwiatowymi. Przez cały dzień dopisywała nam wspaniała, słoneczna pogoda, która sprzyjała dobrym humorom i wspólnemu spędzaniu czasu. Wyjazd był także okazją do integracji z seniorami. Wspólne rozmowy, spacery i zwiedzanie pozwoliły na budowanie międzypokoleniowych relacji oraz stworzyły bardzo miłą atmosferę.
To był dzień pełen pozytywnych wrażeń, uśmiechu i niezapomnianych chwil.
Kochane Mamy,
dziękujemy Wam za każdy dzień pełen miłości, troski i cierpliwości. Za to, że zawsze jesteście obok — w chwilach radości i wtedy, gdy najbardziej Was potrzebujemy. Wasze wielkie serce daje nam siłę, a uśmiech sprawia, że świat staje się lepszy.
Życzymy Wam zdrowia, spokoju, spełnienia marzeń i wielu powodów do uśmiechu. Niech każdy dzień przynosi Wam, Kochane Mamy, tyle dobra, ile Wy dajecie innym.
Kochamy WAS całym sercem. ❤️
W dniach 20 – 21 maja uczniowie z klasy 3C uczestniczyli w międzypokoleniowej wycieczce do Międzybrodzia🌞 Był spacer nad jezioro, kreatywne działania z wykorzystaniem teatru Kamishibai, zdobywanie góry Żar⛰️🌲Był wspólnie spędzony czas, integracja z seniorami i mnóstwo pozytywnej energii. Aż żal, że ten wspaniały projekt powoli zmierza ku końcowi… Ta wycieczka i wspólne chwile pozostaną w nas na długo!💚


































































