Podcasty – fajna zabawa i ciężka praca – wie to 2A

W ramach działań rozwijających kreatywności w obszarze podstaw dziennikarstwa uczniowie z klasy 2A mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w sesji nagrywania własnych podcastów w studiu Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi. Podczas tych zajęć jedna grupa uczniów przeprowadzała krótkie, improwizowane rozmowy na wybrane przez siebie tematy, takie jak: pasje i zainteresowania młodych, problemy współczesnego świata, feminizm i ekologia. Druga grupa miała zadanie zadbać o reżyserię tych nagrań, wspierając swoich kolegów i koleżanki w procesie nagrywania. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i radości! Niełatwo też było opanować stres związany z nagraniem podcastu lub prowadzeniem rozmowy na żywo. Uczniowie z klasy 2A i Pani prof. Beata Michalska już wiedzą, że nagrywanie podcastu to proces nauki, więc nie martwią się potknięciami.  To było świetne doświadczenie i fajna zabawa. Dziękujemy za zaproszenie!