Nie rzucim ziemi skąd nasz ród

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród

,,Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy(…)” – takimi słowami przepełnione były mury naszego liceum. Podczas uroczystego apelu, dźwiękami patriotycznych pieśni, uczciliśmy Dzień 11 listopada, czyli datę upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów, nasza Polska stała się wolna.
Dzięki wspólnie odśpiewanej ,,Rocie” oraz ,,Pieśni Legionów Polskich” zyskaliśmy poczucie wspólnoty. Pozwoliło nam to także dać świadectwo dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Do momentu refleksji skłoniła nas zaś poetycka część apelu, podczas której mogliśmy m.in. usłyszeć wiersz napisany przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, specjalnie na tę okazję. Na koniec Pani Dyrektor skierowała do całej szkolnej społeczności kilka wzruszających słów.
Dziękujemy Panu Profesorowi Kocjanowi, szkolnemu chórowi oraz wszystkim, którzy dzięki organizacji apelu przybliżyli nam burzliwą historię naszego kraju oraz pomogli nam przypomnieć sobie, co oznaczają słowa ,,ojczyzna” i ,,patriotyzm”.