Podsumowanie obchodów Roku Henryka Sienkiewicza

Marie jego życia, podziw dla talentu Heleny Modrzejewskiej, podróże do Ameryki i Afryki, uznanie, popularność wsród czytelników i uhonorowanie Nagrodą Nobla to tematy spotkania poświęconego podsumowaniu obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. W auli III Liceum uczniowie wszystkich klas obejrzeli prezentację poświęconą pisarzowi, ukazującą portrety twórcy i jego rodziny, ilustracje wydań poszczególnych dzieł oraz fotosy z licznych filmów – ekranizacji Sienkiewiczowskich powieści. To kolejny punkt obchodów Roku Henryka Sienkiewicza; we wrześniu uczniowie Norwida włączyli się w ogólnopolską akcję czytania Quo vadis.

Spotkanie poświęcone autorowi Potopu było także okazją do zaproszenia do szkolnej biblioteki i skorzystania z bogatych zasobów norwidowskiej książnicy.