SWPS

Kolejne w tym roku spotkanie z Panem Michałem Pozdałem  w ramach Strefy Młodzieży – projektu realizowanego przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Katowicach miało miejsce  9 lutego 2017 r.

Tym razem prowadzący starał się odpowiedzieć  na pytania: Jak współczesna psychologia definiuje miłość? Czym różni się miłość od zakochania? Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu a kiedy warto powiedzieć sobie, ze to już koniec relacji? Miłość – temat znany i być może przegadany…dlatego warto pojechać, posłuchać, zapytać…

Zdaniem prowadzącego: „pierwsze związki w okresie dorastania zostają w pamięci na całe życie i tworzą swoista matrycę doświadczeń. Dlatego ważne jest, aby rozmawiać na ten temat z młodymi ludźmi, wskazać to, na co powinni zwracać uwagę. Przede wszystkim jak nie dać się wykorzystywać i źle traktować.” Spotkania, cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży  i stanowią uzupełnienie tematyki lekcji wychowawczych.

Michał Pozdał – psychoterapeuta, seksuolog, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się pracą z osobami oraz parami doświadczającymi trudności w życiu seksualnym. Od kilku lat prowadzi spotkania psychologiczne w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Miesięcznie spotyka się z około tysiącem licealistów z całej Polski, ich nauczycielami i rodzicami. Interesuje się ludzką seksualnością, we wszystkich jej aspektach, psychoterapią psychodynamiczną i systemową oraz kulturą masową.