Erasmus Plus

Dnia 15 lutego2017r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w ciekawym spotkaniu: „Erasmus Plus, młodzież – szansa na rozwój po szkole”, które zaszczycili swoją obecnością: Pani Halina Wesołowska – reprezentująca Stowarzyszenie Dobre ręce, Pan Wojciech Ciesielkiewicz – reprezentujący Stowarzyszenie: Kopalnia Inicjatyw oraz Pan Piotr Krzemiński z Centrum Inicjatyw Europejskich Silesiana.

Nasi goście przedstawili program, strukturę oraz sektory programu Erasmus Plus. Podczas prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się o możliwości udziału młodzieży w programie po ukończeniu szkoły w celu zapewnienia sobie szerokiego rozwoju kompetencji na starcie w dorosłe życie oraz zdobycia dużych szans na dzisiejszym rynku pracy.

W niezwykle ciekawy sposób nasi goście przedstawili międzynarodową wymianę młodzieży, międzynarodowe seminaria oraz międzynarodowe kursy szkoleniowe, podczas których integracja stanowiła punkt kulminacyjny programu.  Multimedialne projekty: Show Your  Creativity, Let’s Score,  That’s The Point oraz Rock the Vote podobały się wszystkim.