Reportaż po sąsiedzku

Reportaż po sąsiedzku

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz z wielką motywacją i zapałem zaangażowali się w działania w projekcie CEO – Młody Obywatel. Wybrali jeden z trzech tematów: „Reportaż po sąsiedzku”. Jako cel, wyznaczyli sobie, przybliżenie sylwetek „ludzi dobrego serca” – osób, które dobrowolnie działają na rzecz innych. Pokazują oni, że tempo życia jakie jest przypisane XXI wiekowi, dla nich nie istnieje. Osoby, z którymi udało nam się spotkać, to ludzie, którzy nie wpisują się w żaden kanon. Każdy z nich jest sobą, sam znalazł drogę, którą chce podążać, niosąc dobro i pomoc innym, nie oczekując za swoją pracę wiele. Nawet się nie spodziewali, ile „ludzi dobrego serca” nas otacza.

Pozwoliło to na uświadomienie sobie, że codziennie mijając ludzi na chodniku wśród nich mijamy również wiele aniołów. Fotorelacja na facebooku.

W ramach działań początkowo przeprowadzili sondaż w lokalnej społeczności, a następnie przystąpili do szerszej działalności. Nasi lokalni redaktorzy, których talenty dziennikarskie wyłoniły się w trakcie działań w projekcie, rozpoczęli wywiady z poszczególnymi osobami : m.in. z panią Haliną Wesołowską, prezes Stowarzyszenia „Dobre Ręce”, panią Beatą Grelą – wiceprezes stowarzyszenia. Z chęcią wywiadu udzieliła pani Anna Koczur, która prowadzi swą charytatywną działalność w Świetlicy „Arka”, gdzie jest kierownikiem.

Jednak nasi dziennikarze nie poprzestali na tym, a odsłoną ich kolejnych działań będzie pełny reportaż z działań w ramach projektu oraz uroczyste podsumowanie projektu, które planowo powinno się odbyć 27.02.br, w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida.

Fotorelacja z dotychczasoweje działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast