XVI Powiatowy Konkurs Języków Obcych

W dniu 15.03.2017r. odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych, do której przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu będzińskiego. W tym roku była to grupa 63 uczniów, którzy zmagali się z trudnymi zadaniami leksykalno-gramatycznymi w części pisemnej oraz ustnej. W tegorocznej edycji rywalizowali uczniowie z języków: angielskiego i niemieckiego na odrębnych poziomach oraz z języków: hiszpańskiego i rosyjskiego na tym samym poziomie. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, które ma nastąpić 29.03.2017.

Honorowy patronat  nad XVI Powiatowym Konkursem Języków Obcych sprawują:

Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Pani Barbara Dolniak

Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pani Beata Małecka-Libera

Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Waldemar Andzel

Starosta Powiatu Będzińskiego Pan Arkadiusz Watoła

Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski

Dyrekcja Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

Dyrektor TAURON  Wytwarzanie Spółka Akcyjna Oddział Elektrownia Łagisza w Będzinie- Pan Jan Rogóż

Prezes Zarządu Elektrociepłowni Będzin  -Pan Krzysztof Kwiatkowski

Prezes Przedsiębiorstwa Przetwórstwa Drzewnego Gródków -Pan Mirosław Florkiewicz

Dyrektor Biura Podróży LUBATUR w Będzinie -Pan Robert Lubomski