DZIEŃ ZDROWIA

DZIEŃ ZDROWIA

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia w szkole odbyły się w dniach 6,7.04. pod hasłem „Depresja – porozmawiajmy o niej” oraz „Otyłość”. Celem obchodów było zwiększenie wiedzy o chorobach, następstwach oraz podjęcie konkretnych działań w walce z chorobami, które obejmują zarówno profilaktykę jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi.

Dzień Zdrowia to wydarzenie mające na celu upamiętnienie powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i zwrócenie w tym dniu szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy światowego zdrowia.

Uczniowie wykonali plakaty obrazujące ilość cukru w napojach, które kupujemy na co dzień, również zachęcające do picia dużych ilości wody mineralnej, która oczyszcza organizm. Przygotowali gazetkę prezentującą przyczyny i skutki depresji. To jedna z najczęstszych chorób. N depresję cierpi dziś 350mln ludzi, z czego w Polsce aż 1,5mln. Próby samobójcze polskich mężczyzn prawie 6 razy częściej niż kobiet kończą się śmiercią.

Dzień ten stwarza możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi. „Bo co jest ważniejsze od zdrowia???”

Opiekun Ewa Bijak

Młodzież obejrzała prezentację dotyczącą Otyłości – jak kontrolować cukrzycę i cieszyć się zdrowiem.

Komentarz (1)

  • Ania

    Dobrze przygotowany tekst więc dobrze się go czyta.

    3 maja 2017 at 20:25

Komentarze są wyłączone


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast