Dzień otwarty NORWIDA

Dzień otwarty NORWIDA

Tegoroczny  Dzień Otwarty  NORWIDA był miejscem edukacyjnych atrakcji! Chcieliśmy pokazać gimnazjalistom, że NORWID  to szkoła, w której atmosfera dobrej zabawy łączy się z kreatywnymi zajęciami oraz prezentacją pasji naszych uczniów – również dość egzotycznych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z robotyki  i programowania oraz skutecznych metod uczenia się, które w przyszłym roku szkolnym będą włączone do zajęć dodatkowych dla uczniów III LO.  Quizy oraz konkursy „rozwiązywały języki” nie tylko gimnazjalistów!   A zmagania języka angielskiego oceniała sama królowa Elżbieta II wraz z przedstawicielami rodziny królewskiej. Ducha sportowej rywalizacji gimnazjaliści i licealiści mogli zaprezentować w przygotowanej strefie aktywności, która była efektem podsumowania zwycięskiego ogólnopolskiego  projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „MŁODY OBYWATEL NA SPORTOWO”. Ogromną atrakcją była również szkolna strzelnica, gdzie  nie tylko uczniowie próbowali swoich sił!

Pokazaliśmy szkołę, w której relacje nauczyciel – uczeń stanowią podstawę  do  rozwijania pasji młodych ludzi, pielęgnowania ich talentów i zainteresowań, dbania o tradycje, a przede wszystkim przygotowania do jak najlepszego zdania matury – o tym przekonywali tegoroczni maturzyści oraz obecni na dniu otwartym absolwenci III LO.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie, ciekawe pomysły i ich realizację  podczas Dnia Otwartego w „NORWIDZIE”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast