Zjazd absolwentów

W dniu 20 maja 2017 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida gościliśmy absolwentów rocznika 1973-1977.  Zjazd był niepowtarzalny i przypadał na 40 rocznicę zdawania egzaminu dojrzałości. Dostarczył uczestnikom silnych wrażeń i wspomnień. Pozwolił odtworzyć w pamięci zacierające się twarze koleżanek i kolegów, odczuć przyśpieszone bicie serca, odnaleźć w murach szkoły cząstkę samego siebie. W trakcie spaceru licealnymi korytarzami z zakamarków pamięci wyłaniały się wspomnienia bezgrzesznych lat z trudem przywoływane w innych okolicznościach. Wskazówki zegara siłą woli zatrzymywały się i cofały o kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Ze łzą w oku przyglądaliśmy się powitaniom klasy IV b o profilu chemiczno-biologicznym. W spotkaniu uczestniczyły również Panie Profesorki: Jadwiga Wysmolińska, Krystyna Kloryga, Elżbieta Nocoń, Irmina Trzcionka, Ewa Juszczyk, Alicja Kasprzycka – Białek.

Każdy takie spotkanie wpisuje się w wieloletnią tradycję naszej szkoły, która od dziesięcioleci chroni nas przed ustawicznym rozpoczynaniem wszystkiego od początku. Stanowi podstawę naszej integracji, identyfikacji, daje poczucie własnej wartości i buduje poczucie więzi międzypokoleniowej. Obecny wizerunek III Liceum Ogólnokształcącego tworzą nie tylko patron szkoły, godło, sztandar, hymn, zjazdy ogólnoszkolne i spotkania klasowe – widoczne znaki minionych lat i dni. Wierni dokonaniom naszych wspaniałych poprzedników starszych koleżanek i kolegów dopisujemy nowe karty tej tradycji. Warto go zatrzymać, by narodzić się na nowo.

Komentarz (1)

• Marek Janus

Łza się w oku kręci……
    Czekamy kolejne 40 lat, czy spotkamy się szybciej?

5 czerwca 2017 at 11:48

Komentarze są wyłączone