Wykłady na Wydziale Nauk o Ziemi

Wielu ludzi może sądzić, że Ziemia to bardzo ważny, może nawet najważniejszy punkt w świecie. Niestety, takie stwierdzenie może dowodzić tylko naszej krótkowzroczności i nieuświadomienia…

Dwunastego października 2017 roku my, uczniowie klasy II udaliśmy się na Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczyliśmy w wykładach dotyczących wpływu Słońca na klimat Ziemi, a także budowy Wszechświata. W tajniki wiedzy o Kosmosie wprowadził nas Pan Andrzej Boczarowski.
Podczas wykładu nie tylko poszerzyliśmy swoje wiadomości na temat Układu Słonecznego, ale przede wszystkim uświadomiliśmy sobie, że na naszej planecie jesteśmy tylko gośćmi i powinniśmy ją szanować.

Wiele informacji, które posiedliśmy, z pewnością przyda się nam do matury, ale nie tylko. Uważam, że dzięki tym zajęciom mieliśmy możliwość dowiedzenia się tego, o czym na lekcjach nigdy nie słyszeliśmy.

Opracowanie: Sonia Michoń