GALA BELFERKÓW 2017

Tradycyjnie Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią połączoną z Galą Belferków. Część oficjalna uroczystości objęła również ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
W uroczystości udział wzięli: Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Będzinie – Pani Ewa Koralewska, Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Solidarność – Pani Bożena Gładysiewicz.
W gronie szanownych gości powitaliśmy także Przewodniczącą Rady Rodziców III LO – Panią Agatę Pieczyrak, emerytowanych nauczycieli i pracowników administracji naszej szkoły oraz nauczycieli uczących w latach ubiegłych w naszym liceum.
W części oficjalnej Pani Dyrektor Anna Wacławczyk przedstawiła laureatów nagród przyznanych w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Pani Agata Abram, Pani Anna Grabińska-Bernat, Pani Elżbieta Kaszyńska, Pan Robert Kocjan, Pani Renata Piechowicz-Popczyk, Pani Agata Świder oraz pracownicy administracji i obsługi.
Młodzież III LO wraz z Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Marysią Brochacką – złożyła nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i podziękowania za codzienny trud, wyrozumiałość i cierpliwość.
Wyczekiwaną częścią imprezy była jak zawsze Gala Belferków: wyróżnienie nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym zapisali się wielkimi literami w pamięci uczniów. W poszczególnych kategoriach statuetkę Belferka otrzymali:
Pani Renata Włodek (Człowiek renesansu), Pani Renata Piechowicz-Popczyk (mistrz ciętej riposty), Pani Ewa Bijak (władca żywiołów), Pani Agata Abram
(szósty zmysł), Pani Elżbieta Kaszyńska(Co autor miał na myśli?), Pani Katarzyna Pałka (nauczycielski świeżak), ksiądz Rafał Kaszuba (agent w czerni), Pan Robert
Kocjan (nogi same mnie niosą), Pani Anna Grabińska-Bernat( Z językiem na „TY”),
Pani Anna Wacławczyk (Belfer nad Belframi).
Imprezę prowadzili: Marysia Prochacka oraz Sabina Krzyżanowska.
Prezentacja: Maciek Juszczyk, Artur Radecki, Marysia Prochacka, Sabina
Krzyżanowska, Dominik Danecki.
Imprezę przygotowali: Marysia Prochacka, Sabina Krzyżanowska, Karolina
Karolczyk, Wiktoria Dyszy, Ola Koniusz, Klaudia Malina, Maciek Burzyk, Patrycja
Pieczyrak, Konrad Łuszcz.

Autor zdjęć: Anna Grabińska-Bernat.