W przeddzień Bożego Narodzenia.

W przeddzień Bożego Narodzenia.

W przeddzień Bożego Narodzenia.

         Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia uczciliśmy wesołym kolędowaniem w kilku językach. Młodzież III LO obejrzała również przejmujący spektakl oparty na wątkach z Ewangelii, przygotowany przez uczniów klasy I a pod kierunkiem księdza Rafała Kaszuby. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia Pani Dyrektor Annie Wacławczyk, Nauczycielom oraz Kolegom.

Bardzo dynamiczne i pełne emocji przedstawienie opierało się na debiutujących na ‘szkolnych deskach’ uczniach    klasy I: Adamie, Bartoszu, Wiktorii oraz Pawle. Ważną rolę odegrał także Emil, a młodszych kolegów wspierała Marysia z klasy III a.

My, widzowie zobaczyliśmy opowieść o bezwzględności, okrucieństwie i samotności ludzkiej. Zły władca, zamiast wspierać poddanych i troszczyć się o nich, pouczał ich i wymierzał coraz to nowe kary i restrykcje. Anioł dał mu jednak szansę poprawy i tyran mógł się nawrócić, a swoją szansę potrafił wykorzystać. Przedstawienie niosło nadzieję, a zarazem zwracało naszą uwagę na to, jak wiele jeszcze wokół nas jest do zrobienia, aby innym ludziom żyło się lepiej. Obudziło w nas tęsknotę za tym, abyśmy byli bliżej siebie, abyśmy umieli dzielić się z innymi i czerpać z tego radość. Dziękujemy.

W tym samym duchu zabrzmiały kolędy wyśpiewane przez Milenę, Klaudię Malinę, Klaudię Łabuś, Sabinę, Natalię, Patrycję Zachariasz z klasy III a oraz Zuzię i Briteny z klasy II a. W miły nastrój wprawił nas również solowy śpiew Briteny, która ujawniła swoje wokalne zdolności po raz pierwszy. Chór prowadził pan Robert Kocjan. Na zakończenie uroczystości serdecznie i ciepło pożegnała nas przed Świętami Pani Dyrektor. Za parę dni znów spotkamy się w Norwidzie, a teraz:

Życzymy Wszystkim Radosnych Świąt!


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast