Młodzi w akcji

Młodzi w akcji

Norwid w akcji

Grupa projektowa III LO w I semestrze podjęła się realizacji programu MŁODZI W AKCJI, w ramach którego wybrała temat „Warsztaty przyszłościowe”. To już kolejny obywatelski projekt podjęty przez młodzież naszego liceum. Inicjatywę realizacji projektu podjął samorząd wraz z opiekunem. Do grupy projektowej włączyli się również inni uczniowie.

Jaki był nasz cel?

Celem projektu było włączenie uczniów do procesu współdecydowania z przedstawicielami różnych grup (seniorów i seniorek, mieszkańców i mieszkanek sąsiednich bloków, samorządowców,  przedsiębiorców, itp.) o tym, jak ma w przyszłości wyglądać Będzin, miejsce, w którym funkcjonują, rozwijają się i spędzają czas.

Przeprowadziliśmy diagnozę naszej miejscowości/okolicy i rozpoznaliśmy potrzeby mieszkańców i mieszkanek, miejsca wymagające zmiany. W kolejnym etapie działań na podstawie zebranych informacji wybraliśmy problemy, wokół których zgromadziliśmy naszych sojuszników.

Naszym kolejnym krokiem było ustalenie konkretnej daty warsztatów przyszłościowych „Będzin za 2,3 lata…”. Na spotkanie zostali zaproszeni nasi sojusznicy, społeczność szkolna oraz mieszkańcy Będzina.

Z niecierpliwością czekamy na efekty naszego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast