XVII Powiatowy Konkurs Języków Obcych

Dnia 5 marca 2018r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida
w Będzinie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Języków Obcych. Organizatorem konkursu było III LO. Powiatowy Konkurs Języków Obcych cieszy się dużą popularnością od wielu lat wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Honorowy patronat nad konkursem sprawują:
Posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska
Wicemarszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Pani Barbara Dolniak
Senator Rzeczpospolitej Polskiej Pan Arkadiusz Grabowski
Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pani Beata Małecka-Libera
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Waldemar Andzel
Starosta Powiatu Będzińskiego Pan Arkadiusz Watoła
Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski
Dyrekcja Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego
w Sosnowcu
Prezes TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna – Oddział Elektrownia Jaworzno III – Pan Kazimierz Szynol
Prezes Zarządu Elektrociepłowni Będzin Pan Marek Mrówczyński
Prezes Przedsiębiorstwa Przetwórstwa Drzewnego Gródków Pan Mirosław Florkiewicz
Dyrektor Biura Podróży LUBATUR w Będzinie Pan Robert Lubomski

W konkursie mógł uczestniczyć każdy uczeń szkoły gimnazjalnej legitymujący się dobrą znajomością nowożytnego języka obcego – angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz wiedzą i umiejętnościami z zakresu tematyki programowej oraz każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej legitymujący się dobrą znajomością nowożytnego języka obcego – angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz wiedzą i umiejętnościami
z zakresu tematyki programowej.

Konkurs obejmował eliminacje szkolne oraz etap powiatowy.

Etap powiatowy zorganizowało i przeprowadziło III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie. Konkurs składał się dwóch części: egzaminu pisemnego oraz ustnego, które odbyły się tego samego dnia i oddzielone były przerwą. Konkurs przeprowadzono w następujących kategoriach: język angielski i niemiecki na poziomie rozszerzonym dla szkół ponadgimnazjalnych, język angielski i niemiecki dla szkół gimnazjalnych oraz język rosyjski i hiszpański na poziomie podstawowym.

Ogłoszenie wyników już 19.04.2018r. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.