Kolejne zwycięstwo Soni Michoń i Pauliny Grzesznej!

Kolejne zwycięstwo Soni Michoń i Pauliny Grzesznej!

Sonia i Paulina zdobyły laury w I Powiatowym Konkursie  pod hasłem „Danuta Siedzikówna  Inka – ktoś taki jak ja?” organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno – Usługowych w Będzinie. Uczennice klasy II a znalazły się pośród wielu adeptów pióra i młodych plastyków mierzących się z postacią Inki – Patronki będzińskiej szkoły.

Gremium Konkursu przyznało II miejsce Soni Michoń za pracę literacką  „Na zewnątrz zwyczajna, w sercu niezłomna”, doceniając oryginalne i świeże spojrzenie na postać Danki Siedzikówny. Również II miejsce – w kategorii dzieł plastycznych – przypadło Paulinie Grzesznej za pracę pt. „Przeszłość czy przyszłość?” Paulina podjęła próbę sportretowania młodej bohaterki posługując się techniką mangi.
Zwycięstwo w konkursie to kolejne dostrzeżone i uhonorowane opowiadanie Soni Michoń oraz kolejna nagrodzona praca plastyczna Pauliny Grzesznej. Laureatkom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zamieszczamy fragment tekstu „Na zewnątrz zwyczajna, w sercu niezłomna” autorstwa Soni Michoń:

… w wieku kilkunastu lat każdy poszukuje miłości. Danusia… Ona na pewno nie była inna. Taka młoda dziewczyna… Przecież z pewnością było jej niezwykle ciężko, gdy dotarło do niej, że nie przeżyje, że nie będzie jej dane kochać i być kochaną. To straszne, gdy ktoś traci to, czego każdy człowiek potrzebuje bardziej niż pieniędzy czy sławy. A przecież Inka zasługiwała na życie i miłość tak, jak każdy z nas. Ponieważ jest taka jak my, jak ja…  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast