Najlepsi w powiecie chodzą do III LO im. C. K. Norwida!

Najlepsi w powiecie chodzą do III LO im. C. K. Norwida!

Aleksandra Kowalska z klasy II a oraz Monika Wit z klasy I a zajęły równoległe pierwsze miejsca w powiecie w Ogólnopolskim Konkursie Językowym FOX 2018.

Nasze uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z testem z języka angielskiego, kultury krajów anglojęzycznych oraz lektur. Dodatkowo, uczestnicy Konkursu mieli za zadanie przygotować się językowo z trudnego tematu ochrony środowiska.

Sukces i radość są tym większe, że nasi uczniowie zajęli także drugie i trzecie miejsca w skali powiatu w swoich grupach wiekowych. ‘Eagles’ to nazwa wariantu testu dla uczniów klas drugich i trzecich liceum. W tej kategorii ‘na podium’ obok Oli znaleźli się Nicole Wojdyła oraz Karolina Koprowska. W kategorii ‘Lions’ (klasa III gimnazjum i pierwsza liceum) do Moniki dołączyli Natalia Deńca i Sebastian Stupiński.

Konkurs pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej odbył się 27 lutego 2018 w szkołach na terenie całego kraju. Była to już XVIII edycja. W naszej szkole zadania rozwiązywało  dziesięcioro uczestników z klas I i II. W przygotowaniach pomogła uczniom p. Katarzyna Pałka.

Serdecznie gratulujemy!


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast