WOLONTARIUSZE W AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

WOLONTARIUSZE W AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

„… bo trzeba pokochać swój najmniejszy kawałek Ziemi. Tak po prostu, na co dzień.”

WOLONTARIUSZE W AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

warsztaty w Zespole Parków Krajobrazowych

 

Czy wiecie, że akcję „Sprzątanie Świat” zainicjowała w Polsce w 1994 roku pani Mira Stanisławska – Meysztowicz i aby tę akcję koordynować, powołała do życia fundację Nasza Ziemia?

      „Sprzątanie Świata” jest inicjatywą międzynarodową, która narodziła się w Australii w 1989 roku. To Ian Kiernan, żeglarz, zmobilizował wówczas do sprzątania naszej planety 30 milionów ludzi z 80 krajów, bo przeraziły go tony pływających w oceanach śmieci. Dziś szacuje się, że do akcji przystępuje około 35 milionów wolontariuszy ze 130 krajów.

Celem akcji jest nie tylko zbieranie śmieci, ale także edukacja. Najpopularniejsze kierunki edukacyjne, to SEGREGOWANIE ŚMIECI i RECYKLING.

W tym roku sprzątamy świat pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA. 2 X WIĘCEJ. 2 X LEPIEJ.”

            My już we wrześniu uczestniczyliśmy w warsztatach „Sprzątanie Świata”, a to nie koniec, gdyż w tym roku szkolnym obchodzimy jubileusz 20 lat czynnego uczestnictwa w akcjach fundacji Nasza Ziemia i cyklicznych warsztatach promujących ideę ochrony naszej planety przed zalewem śmieci. Prawie wszyscy nasi uczniowie stali się wolontariuszami tej wspaniałej idei, bo trzeba pokochać swój najmniejszy kawałek Ziemi. Tak po prostu, na co dzień. Dlatego co miesiąc, aż do wiosny, będziemy się edukować, jak skutecznie chronić Ziemię. Do naszego projektu zaprosiliśmy wolontariuszy z podstawówek i gimnazjów z naszego powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast