GALA BELFERKÓW 2018

GALA BELFERKÓW 2018

Dzień Nauczyciela w Norwidzie to tradycyjnie – Gala Belferków i ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej prowadziły Aleksandra Kowalska i Oliwia Makola, które w imieniu społeczności uczniowskiej III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie powitały zaproszonych gości, szczególnie emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a także skierowały do świętujących swój dzień profesorów ciepłe słowa wdzięczności za pedagogiczny trud i życzenia sukcesów w dalszej pracy zawodowej.
Ważną częścią akademii było ślubowanie uczniów klasy pierwszej złożone na sztandar szkoły.  Uroczyste przyrzeczenie przestrzegania zasad i norm wychowanków Norwida,  wygłoszone wobec całej społeczności szkolnej, to zwyczajowe przyjęcie w poczet uczniów III LO.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Anna Wacławczyk przedstawiła laureatów nagród przyznanych w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Pani Prof. Elżbieta Kaszyńska,    Pani Prof. Anna Grabińska-Bernat,     Pani Prof.  Agata Świder,   Pani Prof.    Agata Abram, Pan Prof. Robert Kocjan, oraz pracownicy administracji i obsługi.
Przedstawicielka  Samorządu Uczniowskiego –  Monika Wit – złożyła Gronu Pedagogicznemu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i podziękowania za życzliwość, wyrozumiałość i cierpliwość okazywaną młodzieży na co dzień.
Wyczekiwaną częścią imprezy była – jak zawsze – Gala Belferków: wyróżnienie nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym zapisali się szczególnie w pamięci uczniów. Statuetkę „Belferka”, która w tym roku przybrała postać miniaturowej tablicy szkolnej, otrzymali:

P. Anna Wacławczyk – w kategorii: Królowa Norwida,
P. Anna Grabińska-Bernat – w kategorii: Deutsche Präzision,
P. Agata Świder – w kategorii: Pani Mama,
P. Agata Abram – w kategorii: Czapki z Głów,
Ks. Rafał Kaszuba – w kategorii: Anielska Dusza,
P. Robert Kocjan – w kategorii: Człowiek Orkiestra,
P. Beata Palmąka, P. Ewa Bargieła, P. Piotr Łata – w kategorii: Nauczyciel Świeżak,
P. Karina Usarek – w kategorii: Master Of Sarcasm,
P. Elżbieta Kaszyńska – w kategorii: Guru Kultury.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3a pod opieką Pani Prof. Elżbiety Kaszyńskiej i Pani Prof. Kariny Usarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast