OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    9 listopada z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w III Liceum Ogólnokształcącym  odbyła się uroczysta akademia, a także koncert pieśni patriotycznej. W tym szczególnym dniu Pani Dyrektor mgr Anna Wacławczyk skierowała do wszystkich uczestników spotkania przepełnione patriotyzmem słowa, podkreślając znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

    Teksty poetyckie, obraz oraz informacje przekazywane przez norwidowskich artystów, przeniosły obecnych na uroczystości w bolesne i pełne chwały momenty naszej narodowej historii.

Był to czas oddania hołdu tym wszystkim, którzy potwierdzili swoją gorącą miłość do ojczyzny życiem i czynem.

    To dzięki nim przetrwała nasza tożsamość narodowa i kultura. Wspominając piękne karty naszej narodowej historii mogliśmy zagłębić się w ogrom przeżyć narodu polskiego, który przetrwał pomimo długiego okresu niebytu państwowego. Artyści dali nam możliwość przeżycia tej dostojnej rocznicy również poprzez spotkanie z pieśnią patriotyczną.

    Nasz liczny chór mieszany jeszcze mocniej dotknął naszych serc i zainspirował do wspólnego śpiewu. To był wyjątkowy czas zadumy nad naszą ojczyzną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast