„TURBOLANDESKUNDE”

Dnia 8 marca 2019r. odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – czyli wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Konkurs przeprowadzony został przez Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach.

Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, którego patronat został objęty przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Nasi uczniowie Paulina Szymik, Karolina Koprowska oraz Michał Jamrozy reprezentowali nasze liceum i stanęli w szranki w II grupie szkół, w skład której weszło kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu musieli  wykazać  się dużą znajomością wiedzy na temat Austrii oraz odpowiadać  na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej.