Mistrzynie ortografii!

Karolina Koprowska, uczennica klasy III a zajęła I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii 2019.
Wyróżnienie otrzymała również uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida – Natalia Deńca.
Naszym miłośniczkom języka polskiego i koneserkom ortografii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019pod patronatem Starosty Będzińskiego Arkadiusza Watoły, organizowanym 2001 roku. O tegoroczny tytuł Mistrza walczyli  młodzi koneserzy polszczyzny z Będzina, Wojkowic, Czeladzi i Siewierza.
Finał konkursu skłania do refleksji dotyczącej sprawności  językowej uczniów. Jednym z przedsięwzięć edukacji polonistycznej w III LO mającym na celu przywrócenie rangi słowu  pisanemu  jest nauka ortografii innowacyjną metodą  Insta.Ling. Szkoła przystąpiła do kolejnej, IX Edycji Programu Insta.Ling i uzyskała Certyfikat Jakości Kształcenia Ortografii Jezyka Polskiego.
Poziom prac uczestników był bardzo wyrównany, co skłoniło Jury Konkursu pracujące pod przewodnictwem mgr Elżbiety Kaszyńskiej  do przyznania równorzędnych nagród. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyniki przedstwiają się następująco:
I miejsce:  Sonia Michoń (III LO Będzin) i Katarzyna Mazurska (I LO Będzin),
II miejsce: Aleksandra Podgórska ( LO Wojkowice),
III miejsce: Szymon Marczewski (ZSTU Będzin) i Agnieszka Tyrała (I LO Będzin),
wyróżnienia: Karolina Koprowska  ( III LO Będzin) i Jan Nowakowski ( LO Siewierz).

Wśród gimnazjalistów tytuł Mistrza Ortografii 2018 zdobyli ex aequo:
Małgorzta Heród, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie i  Bartosz Bagiński, uczeń Gimnazjum nr 3 w Będzinie,
II miejsce – Natalia Mazur, uczennica  Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi,
III miejsce – Martyna Skonieczna,  uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie.
Laureaci otrzymali nagrody  ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Będzinie oraz Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
Uroczystość podsumowania XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego uświetnił wykład Będzin dawniej i dziś  mgr Anny Garlacz z  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach.