Wyjątkowe spotkanie autorskie

Wyjątkowe spotkanie autorskie

W ramach obchodów Dnia Książki w naszej szkole młodzież z klas 1A, 1ag i 2A miała możliwość zapoznania się z poezją pani Weroniki Górskiej – laureatką kilkudziesięciu konkursów literackich, autorką wierszy oraz krytycznych tekstów o literaturze, między innymi autorką książki “Rozsznurowywanie”.

Na spotkaniu autorskim z panią Weroniką Górską młodzież zastanawiała się nad tym, dlaczego ludzie (szczególnie młodzi) piszą wiersze lub podejmują inną aktywność twórczą, co dzięki temu zyskują,
w jaki sposób pomaga im to emocjonalnie i rozwija intelektualnie. Uczniowie wspólnie z autorką analizowali wybrane wiersze, zastanawiali się nad funkcją środków stylistycznych oraz wymieniali się refleksjami po przeczytanej lekturze.

Okazało się, że w naszym liceum są uczniowie, którzy próbowali już tworzyć różne teksty literackie. To spotkanie na pewno wpłynie na powiększenie tej grupy.

Dziękujemy pani Weronice Górskiej za poświęcony nam czas i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast