DRODZY MATURZYŚCI Z NORWIDA

DRODZY MATURZYŚCI Z NORWIDA

Drodzy Maturzyści,

 

nie możemy Wam uścisnąć dłoni i spojrzeć w oczy na pożegnanie, ale pamiętamy wszystkie chwile z ostatnich trzech lat, kiedy tworzyliście życie i atmosferę naszego liceum.

Zbudowaliście kameralny zespół indywidualistów, w którym dla każdego było miejsce, który się rozumiał i  dopełniał. Stanowiliście grupę otwartych umysłów, aktywnych w różnych dziedzinach, angażujących się w wiele obszarów życia – projekty obywatelskie, działania charytatywne, konkursy artystyczne. Z radością wspominamy te wydarzenia, kiedy Wasze prace, projekty, obrazy, wiersze, opowiadania nagradzane były w licznych konkursach. Z wdzięcznością wspominamy też chwile, kiedy dzieliliście się z nami młodzieńczą energią, odważnym spojrzeniem na świat. Cenimy czas, kiedy wspólnie oglądaliśmy spektakle teatralne i filmy, a potem przeżywaliśmy raz jeszcze, dyskutując o nich, dzieląc się przeżyciami. Pozostaniecie w naszej pamięci jako grupa ludzi ciepłych i radosnych, o niebanalnych osobowościach.

Jesteśmy przekonani, że mimo specyficznej sytuacji, w której przyjdzie Wam zdawać maturę, egzamin pozwoli Wam zaprezentować wszystkie umiejętności i wiedzę zdobyte w trakcie edukacji. Pragniemy, aby każdy z Was odnalazł własną drogę i swoje miejsce na planecie. Abyście osiągali cele z uśmiechem i spokojem.  Aby zawsze towarzyszyły Wam wartości, które wyznawaliście i które stanowią o Waszej sile.

Życzymy Wam wiele dobrego, ale nie będziemy dawać recept, co i jak robić, bo wiemy, że znajdziecie je sami. Zrobicie po swojemu i we własnym tempie, z czułością, bo jak pisze Olga Tokarczuk:

Czułość jest głębokim przejęciem się drugim bytem, jego kruchością, niepowtarzalnością, jego nieodpornością na cierpienie i działanie czasu.

Wierzymy, że będziecie tworzyć swoją opowieść, będąc czułym narratorem dla świata, ludzi, a przede wszystkim dla siebie.

 

                                                                   Dyrektor i Grono Pedagogiczne

                                                        III Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie

 

 


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast