Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022

Dziś, 1 września 2021 roku, od godziny 9.00 uroczyście witaliśmy w III LO nowy rok szkolny. Było bardzo wzruszająco, bo po wielu miesiącach ciszy, nasza aula znów tętniła życiem. Na tę pierwszą część uroczystego apelu Pani Dyrektor Anna Wacławczyk zaprosiła uczniów klas pierwszych, ich rodziców i grono pedagogiczne. Mieliśmy także wyjątkowego Gościa – Pana Adama Szydłowskiego, który jest Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego oraz Radnym Rady Powiatu Będzińskiego i – z czego jesteśmy dumni – naszym Absolwentem.

Uroczystość rozpoczęła się i zakończyła przepięknymi utworami – wierszami naszego patrona Cypriana Kamila Norwida – wykonanymi przez szkolny zespół wokalny CKN pod kierunkiem Pana Profesora Roberta Kocjana. To właśnie Pan Profesor skomponował muzykę do tych pięknych wierszy Norwida.

Szczególnie ciepło Pani Dyrektor powitała uczniów z klas pierwszych – oto fragment przemówienia:

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice.

Szkoła jest naszym paszportem na przyszłość, ponieważ jutro należy do tych, którzy przygotowują się do stawienia temu czoła.

Słowa, które przywołałam, doskonale oddają sens pracy i powołania nauczycieli z III LO imienia Cypriana Kamila Norwida w Będzinie. Wiedzą o tym także nasi uczniowie. Jedni z pokorą się temu oddają, inni pokorni nie są. Fakt pozostaje niezmienny: misją szkoły jest przygotować młodego człowieka do stawiania czoła wyzwaniom, tajemnicom, zaskakującym doświadczeniom i zwyczajnym sytuacjom, z którymi dziś, jutro i pojutrze się spotka.

Z takim przesłaniem witam Państwa i Was, uczniowie klas pierwszych III LO, na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny 2021 2022.

Zaprosiłam Was, kochani, do naszej szkolnej auli, bo tu właśnie odbywają się najważniejsze szkolne uroczystości. A przyjście nowych uczniów do szkoły jest właśnie taką uroczystością. Czujcie się wyróżnieni, bo wybraliście po prostu fajną szkołę.

Życzę Wam, abyście polubili Norwida tak jak Wasze koleżanki i koledzy z klasy drugiej i klas  trzecich. Spełniajcie swoje marzenia, angażujcie się w nasze liczne projekty, konkursy, korzystajcie z warsztatów, wyjazdów, zaplanujcie z nami swoją przyszłość. Pomogą Wam panie wychowawczynie i nowi dla Was nauczyciele. Możecie liczyć na wsparcie całej społeczności Norwida.  Mam nadzieję, że dwa miesiące upragnionych wakacji upłynęły Wam pod znakiem beztroski i spokoju, że odpoczęliście, spędziliście miłe chwile w gronie rodziny, przyjaciół, naładowaliście akumulatory, może zwiedziliście ciekawe miejsca i jesteście gotowi, by zacząć kolejny etap w życiu ucznia – rozpocząć naukę w nowej szkole. Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, życie szkolne będzie inne, ograniczone przez pandemię. Mamy jednak w Norwidzie zwyczaj, że nie narzekamy, nie poddajemy się i jak tylko to możliwe i bezpieczne dla zdrowia – działamy. Liczę, że szybko przejmiecie nasze zwyczaje. Będziemy Was wspierać, ale także oczekujemy, że dacie z siebie maksymalnie dużo. Życzę Wam, aby w tej szkole spełniły się wasze marzenia i aby te marzenia przerodziły się za 4 lata w plany na przyszłość.


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast