SZCZYTNY CEL – 3 LO charytatywnie

W Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, w dniu Jubileuszu 30-lecia Fundacji Pro Salute, z którą współpracuje nasza szkoła, odbył się Koncert Charytatywny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łukasza Komoniewskiego.  Na scenie teatru mogliśmy podziwiać niezwykły kunszt wokalny znanej aktorki i wokalistki Katarzyny Żak. Artystka zaprezentowała repertuar ze swojej najnowszej płyty „Miłosna Osiecka”, prezentując nieznane dotąd wiersze Agnieszki Osieckiej w oryginalnych aranżacjach, czym zachwyciła zgromadzoną publiczność.

W tej niepowtarzalnej i klimatycznej uroczystości wzięli udział wolontariusze z klasy 2A – Natalia Dubiel, Natalia Szaro oraz Jakub Zieliński wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu p. Izabelą Szczepanek. Dzięki pracy wolontariuszy z będzińskich liceów zebrano 10 089 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup jednorazowego sprzętu medycznego oraz na Fundusz Wspierania Dzieci Osieroconych, których rodzice byli pod opieką hospicjum.