Przemek – Człowiek – MOTYL

Przemek – Człowiek – MOTYL

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób z niepełnosprawnością. Obchody tego dnia stały się okazją do zwiększenia świadomości naszych uczniów dotyczących problemów, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne, ale przede wszystkim o korzyściach płynących z integracji takich osób w każdym aspekcie życia.

Z tej okazji, zaproszenie do 3 LO  przyjął niezwykły człowiek, Pan Przemysław Sobieszczuk – mówca motywacyjny, coach, społecznik, wielokrotnie nagrodzony m.in. nagrodą  Człowieka bez barier, Lodołamacza specjalnego, Kawalera Orderu Uśmiechu  przez Dzieci – Rzecznika praw Dziecka Marek Michalak i Anna Dymna i wiele innych.  Jest człowiekiem, który mimo iż cierpi na niezwykle ciężką postać pęcherzycy pomaga innym, inspiruje ich do działania i motywuje do zmiany myślenia nie tylko o niepełnosprawności, ale o zmianie podejścia do jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Opowieść o swoim życiu, doświadczaniu bólu i rozgoryczenia, ale też serdeczności, miłości i dobroci ze strony innych była niezwykle cennym doświadczeniem dla młodzieży. Trudne emocje wynikające z doświadczania codziennych, często przykrych sytuacji przeplatane były opowieściami z  humorem i dowcipem dającym młodym ludziom zastrzyk pozytywnej energii, dobrych emocji i  ciepłych uczuć.

Inspirujące i motywujące przemówienie Pana Przemysława Sobieszczuka wydobywa z człowieka to, co najcenniejsze  – SWOJĄ WARTOŚĆ!

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania z tym wspaniałym, nietuzinkowym człowiekiem.