2A NA WARSZTATACH O SZTUCE WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

„ NIGDY NIE MA DRUGIEJ OKAZJI, ŻEBY ZROBIĆ PIERWSZE WRAŻENIE”

Andrzej Sapkowski

Uczniowie klasy 2A zakończyli cykl warsztatów pt. „ Sztuka wystąpień publicznych, czyli jak zrobić dobre wrażenie na innych” prowadzonych przez Pana Rafała Rogowicza, nauczyciela akademickiego, trenera rozwoju osobistego i kompetencji społecznych, inicjatora tych zajęć w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Celem spotkań był trening komunikacji werbalnej i niewerbalnej, zarządzania przestrzenią, a także kreowanie  wizerunku  oraz budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości.  Warsztat łączył bogatą wiedzę coacha z wykorzystaniem metody  applied drama, wykorzystującą naturalną umiejętność wchodzenia w role uczestników spotkania z niepowtarzalnym klimatem i miłą atmosferą,  dającą  uczniom przestrzeń do otwartości, badania swoich uczuć, myśli oraz poszukiwania i wzmacniania własnej odrębności, tak ważnej w trudnej sztuce autoprezentacji.

Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne, ciekawe inspiracje do wzbogacania własnej osobowości i korzystania z oferty tego miejsca.