Norwid kwitnie!

Norwid kwitnie!

3 LO stawia na ekologię, dbałość o środowisko i zdrowie całej społeczności szkolnej oraz lokalnej. Mając na uwadze wagę i znaczenie natury, nasza szkoła z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Pani Joanny Zielińskiej przystąpiła pod koniec ubiegłego roku szkolnego do konkursu na projekt ekologiczno – wolontaryjny: „ Moje środowisko” IGN Banku. Celem było zagospodarowanie nieużytku wokół szkoły na miejsce relaksu naszych uczniów, aktywności na powietrzu w otoczeniu bujnej natury w centrum miasta, ale także lekcji w terenie z różnych przedmiotów. Pomysł spotkał się z akceptacją i wygraliśmy go!

Dzięki wielkiej pracy oraz zaangażowaniu wolontariuszy z ING Bank oraz naszych uczniów i nauczycieli powstała przepiękna eco pracownia i ogród sensoryczny, w którym znajdziemy nie tylko piękne, różnorodne kwiaty i rośliny ozdobne, ale również drzewka i krzewy owocowe, zioła, a także różne gatunki traw. Centralną cześć zajmuje efektowna ścieżka sensoryczna. Przebywanie w naszym ogrodzie dostarcza niezwykłych wrażeń zmysłowych, które uspokajają, odprężają, ale także pobudzają fascynację i zaciekawienie światem przyrody. Tutaj wszystkiego można dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać… W konarach drzew zamieszkują różne gatunki ptaków zaglądających do karmników wykonanych przez naszych uczniów, czy owady pijące z poidełek dla owadów. Jesień wydobyła z roślinności przepiękne barwy, które upiększają otoczenie i dostarczają nam niezwykłych estetycznych wrażeń.

Opiekunem eco pracowni oraz ogrodu jest klasa o profilu turystyczno-ekologicznym, która troszczy się o kondycję i wygląd roślinności.

 Chcesz poczuć naturę w środku miasta i zanurzyć się w nią wszystkimi zmysłami? Przyjdź do naszego ogrodu i bądź blisko natury!

A oto krótka fotorelacja etapów postawania ogrodu.