Walentynkowy dzień nie jak co dzień:)

Od rana świętowaliśmy w naszym 3 LO Valentine’s Day! Czy wiecie, jaka jest historia tej pięknej tradycji?

Otóż coroczne święto zakochanych przypada 14 lutego, bo w tym dniu Kościół katolicki czci świętego Walentego – patrona miłości. Pomimo katolickiego patrona tego święta, jest ono najczęściej wiązane ze starożytnym Cesarstwem Rzymskim, w którym panował zbieżny z dniem 14 lutego zwyczaj, polegający głównie na poszukiwaniu wybranki serca. Inną wersję przedstawiają światu Brytyjczycy, inną Amerykanie. Wiele państw wskazuje na genezę Walentynek w swojej kulturze. Na pewno jednak to święto pochodzi z Europy, choć dziś to nie jest istotne. Ważne, aby ten dzień przynosił radość, szczęście, nadzieję i MIŁOŚĆ!!!

I tak właśnie było w naszej wyjątkowej szkole!!! Dużo słodyczy: pięknych i pysznych przygotowała klasa 2A, a samorząd uczniowski zadbał o pocztę walentynkową (bardzo aktywną, jak się okazało:)

No więc, dzień nie jak co dzień:)

Ostatni raz w naszym ogólniaku świętowali maturzyści:(