Ratownicy czytelnictwa w NORWIDZIE

W ramach realizacji projektu Ratownicy czytelnictwa uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dzielą się informacjami na temat przeczytanej ostatnio książki. Są to wybory różnorodne  i…  inspirujące. Może sami sięgniecie po polecane tytuły? Serdecznie zachęcamy?!

Krótkie opowieści o bogatej treści Pod takim hasłem grupa projektowa Ratowników czytelnictwa próbuje zachęcić do czytania, mając świadomość, że czasem demotywuje ilość stron czy napis: „lektura szkolna”… A oto teksty, które być może przekonają chętnych, że spotkanie z literaturą może być fascynujące pod wieloma względami!
A wśród tekstów zaproponowanych przez młodzież i nauczycieli znalazły się min.: Hans Christian Andersen, Imbryk; Jose Luis Descalzo,  Zabijać wzrokiem, Koń był wewnątrz, Pochwała bibliotek, Paulo Coelho,  Wskazówki,  jak chodzić po górach; Paulo Coelho, O zagrożonej dobroczynności; Historia pewnego ołówka.
Czekamy na kolejne propozycje …
I jeszcze nasze propozycje