Warsztaty na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

Geografia jest super! Nasze LO przoduje w rozwijaniu zainteresowań geograficznych uczniów. Aby poziom wiedzy i umiejętności był wysoki, regularnie uczestniczymy w warsztatach na Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Nauk o Ziemi. Zajęcia zawsze są intersujące i praktyczne. Uczniowie w grupach ćwiczeniowych mieli możliwość rozpoznawać najważniejsze skały budujące skorupę ziemską oraz… prognozowali pogodę z użyciem profesjonalnych programów komputerowych.

Kolejne spotkanie na Wydziale Nauk o Ziemi było “Podróżą do wnętrza Ziemi”. Uczniowie opracowywali mapę sejsmologiczną w systemie informacji geograficznej GIS. Dzięki temu mogli lepiej zrozumieć zależności, relacje i kontekst geograficzny tego zjawiska.

Na warsztatach uczniowie czują się jak studenci:)