Gala laureatów XXI Powiatowego Konkursu Języków Obcych

Gala laureatów XXI Powiatowego Konkursu Języków Obcych

Inny język jest inną wizją życia. Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy; to nowy sposób myślenia o różnych sprawach. Nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem. W taki sposób do Laureatów XXI Powiatowego Konkursu Języków Obcych mówił dr Wacław Miodek. Ważne to słowa, bo wypowiedziane do najlepszych z najlepszych! Tych, którzy widzą sens w doskonaleniu znajomości języków obcych. Uroczysta gala wręczenia nagród była także powodem do dumy dla społeczności naszego LO, bo w gronie tych najlepszych znaleźli się uczniowie z “Norwida”: Daria Chernetska, Adrianna Wacławczyk, Martyna Kozerska i Igor Sosiński. Nagrody w imieniu Starosty Powiatu Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca wręczała Pani Aldona Kopczyńska – Naczelnik Wydziału Oświaty  oraz dyrektor 3 LO Pani Anna Wacławczyk.

Gratulujemy Laureatom i Nauczycielom języków obcych, którzy towarzyszyli swoim uczniom w drodze na szczyt. Podziękowania dla Pani profesor Katarzyny Ogórkiewicz, która po raz pierwszy koordynowała przygotowania do konkursu.

Motto dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jaką wartość niesie nauka języków obcych: Ci, którzy nie mają pojęcia o języku obcym, nic nie wiedzą o własnym…