Ślubowanie klas I w Dniu Edukacji Narodowej

„ Jesteśmy jak jedna nitka w wielkiej tkaninie pokoleń”

Rok 2023 jest rokiem obchodów 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Z tej wyjątkowej okazji społeczność 3 LO uczciła 14 października,  potocznie nazywanym Dniem Nauczyciela. Podczas uroczystości Pan Adam Szydłowski w imieniu swoim oraz Starosty Będzińskiego – Pana Sebastiana Szaleńca – wyraził słowa uznania za pracę i zaangażowanie w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Zielińska złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za wysiłek i oddanie w pracy z młodzieżą oraz życzenia wszelkiej pomyślności z okazji święta oświaty. W imieniu pani dyrektor Anny Wacławczyk głos zabrała Pani Agata Abram, która w pięknych słowach, pełnych serdeczności i uszanowania, uczciła Dzień Nauczyciela.

W dniu 13 października odbyło się również ślubowanie klas pierwszych, którzy w tym dniu stali się pełnoprawnymi uczniami naszego liceum, poprzedzone wzniosłym i pełnym serdecznych życzeń dla nauczycieli i pierwszoklasistów przemówieniem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Karoliny Stanek.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w części artystycznej przeniosły nas w krainę sentymentalnych wspomnień i doskonałej zabawy. Najpierw mogliśmy poznać najbardziej charakterystyczne typy osobowości naszych wspaniałych nauczycieli, a następnie zobaczyć naszych pedagogów z zupełnie innej odsłownie. Zaprezentowano zdjęcia z dzieciństwa, okresu szkoły podstawowej i średniej wywołały we wszystkich wspaniały nastrój i  miłą atmosferę. Na zakończenie uczniowie klasy maturalnej wręczyli symboliczne kwiaty gościom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Część oficjalną i artystyczną przeplatały niezmiennie przepiękne utwory wykonane przez nasz szkolny zespół pod kierownictwem pana profesora Roberta Kocjana.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom życzymy samych sukcesów i satysfakcji z pracy.