Byliśmy na wystawie BODY WORLDS

Ale to było przeżycie! Uczniowie klas: 2A, 2B, 3A, 3B i 4A wzięli udział w inspirującej wystawie BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE. Mieli niepowtarzalną możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, co pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wystawa kładzie ogromny nacisk na edukację, przez co zachęca uczniów do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę anatomii i czerpanie wiedzy z pierwszej ręki.  Wartość edukacyjna projektu została bardzo wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata, zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności  oraz wartości własnego zdrowia, jednocześnie ucząc, jak najlepiej dbać o siebie.